Formuła 1. Gerard Lopez: Kubica w tym sezonie nie wróci

Właściciel zespołu Lotus Renault Gerard Lopez powiedział, że powrót do zdrowia Roberta Kubicy po wypadku w rajdzie we Włoszech idzie dobrze, ale Polak w tym sezonie nie wróci za kierownicę bolidu.

Redaktor też człowiek. Zobacz co nas wkurza na Facebook.com/Sportpl ?

- To dla niego ciężki bój, ale jeśli ktoś ma wrócić do pełni sił, to właśnie on. Niestety, nie był to jego pierwszy tak groźny wypadek. On jest niesamowicie silny psychicznie, ale musimy cały czas poczekać na to, ile czasu będzie potrzebowała jego fizyczna strona - powiedział serwisowi espnf1.com Lopez.

Właściciel zespołu przyznał, że powrót Kubicy do ścigania się w tym sezonie jest raczej wykluczony. - Myślę, że wkrótce będzie wszystko w porządku i jeszcze zobaczymy go za kierownicą bolidu Formuły 1, ale wątpię by było to w 2011 roku - dodał.

Lopez uważa, że nie ma sensu debatować nad tym, czy zespół powinien był zezwolić Kubicy na starty w rajdach. - Jestem pewny, że on żałuje startu w rajdzie, ale takie dyskusje są bezcelowe. Musimy skoncentrować się na jego jak najszybszym powrocie - uważa właściciel Lotus Renault.

Więcej o: