Pożegnanie Małysza. Małysz: "Trójka" mnie prześladowała

Adam Małysz po raz ostatni w karierze wystąpił w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Podczas lotów w Planicy zajął trzecie miejsce. Pozwoliło mu to również awansować na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w tym sezonie.

- Po dzisiejszym konkursie jestem bardzo zadowolony. W tym sezonie "trójka" mnie prześladowała. Dzisiaj trzecie miejsce, na MŚ trzecie miejsce, w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata też. No i w Pucharze Narodów udało się nam zająć trzecią lokatę - powiedział Adam Małysz po konkursie w Planicy.

- Bardzo mnie cieszy występ Kamila Stocha (Stoch w Planicy wygrał - red.). Mogę z czystym sumieniem "przekazać pałeczkę" swojemu następcy. Mamy kolejnego Polaka mogącego z powodzeniem walczyć w Pucharze Świata - dodał.

- W końcu dopisało nam dzisiaj szczęście, wcześniej często mieliśmy pecha do warunków, do decyzji jury. Możemy podziękować Miranowi Tepesowi (następca dyrektora Pucharu Świata Waltera Hofera - red.) za puszczanie mnie i Kamila w odpowiednich warunkach (śmiech) - zakończył.

Kariera Adama Małysza na zdjęciach - GALERIA

 

Wąsy Toma Hildego dla Adama Małysza ?

Więcej o: