Skoki narciarskie. Mistrzostwa Polski w Szczyrku bez Małysza

W piątek i w sobotę na skoczni Skalite w Szczyrku i trasie biegowej na Kubalonce odbędą się Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Dla polskich kadr narodowych będzie to ostatnia próba przed Mistrzostwami Świata FIS w narciarstwie klasycznym Oslo 2011.

Niestety, impreza odbędzie się w tym roku tylko na skoczni normalnej w Szczyrku. Na skoczni w Wiśle od jesieni nie działa wyciąg dla skoczków i mistrzostwa na dużym obiekcie odwołano. Nie wiadomo jeszcze, kiedy wyciąg będzie czynny, ale pod znakiem zapytania stoją też finałowe konkursy Pucharu Kontynentalnego, które miały się odbyć w marcu właśnie w Wiśle.

Aktualnym Mistrzem Polski jest Adam Małysz, który tytuł zdobył 26 grudnia na Wielkiej Krokwi. Nie będzie go jednak bronił, bo w Szczyrku nie wystartuje. "Start w Szczyrku pokrzyżowałby mi plany treningowe przed Mistrzostwami Świata w Oslo. Od wczoraj trenuję na skoczni dużej, czyli Malince. Na górę wyjeżdżamy sobie samochodem. Hannu stwierdził, że nie ma sensu się przestawiać na skocznię normalną. Rozmawiałem o tym z prezesem Apoloniuszem Tajnerem i się ze mną zgodził - Oslo jest najważniejsze" - wyjaśnił Adama Małysz.

Pewniakiem do medalu jest więc Kamil Stoch, który złapał w styczniu świetną formę w Pucharze Świata. Chrapkę na podium mają na pewno Stefan Hula, który ostatnio zrobił sobie przerwę od startów pucharowych i Piotr Żyła, który na mamucie w Vikersund przekroczył granicę 200 metrów. Stoch będzie walczył z nimi o swój trzeci zimowy tytuł w karierze.

Niespodziankę może sprawić Tomasz Byrt. Młody zawodnik z Wisły Ustronianki, który został dobrany do składu na MŚ w Oslo, jest przecież rekordzistą Skalitego. W lipcu zeszłego roku, w konkursie drużynowym pofrunął na 109. metr.

Program zawodów

18.02.2011

11.00 - Skok do kombinacji norweskiej

14.00 - Seria próbna

15.00 - I seria konkursu drużynowego skoków

16.10 - II seria konkursu drużynowego skoków

17.00 - Dekoracja

19.02.2011

9.30 - Kwalifikacje

11.15 - I seria konkursu indywidualnego

12.30 - II seria konkursu indywidualnego

13.30 - Dekoracja

15:30 - bieg do kombinacji norweskiej - Kubalonka

Specjalny serwis o skokach? Sprawdź Skijumping.pl ?

Więcej o: