Skoki narciarskie. Z naszych latał tylko Małysz

Piotr Żyła i Tomasz Byrt przebrnęli kwalifikacje do sobotniego konkursu lotów w Oberstdorfie. Adam Małysz i Kamil Stoch kwalifikować się nie musieli, odpadli Stefan Hula i Krzysztof Miętus

W niedzielę konkurs drużynowy kończący FIS Team Tour, którego stawką jest 100 tys. euro do podziału dla zwycięskiej drużyny. Na razie Polacy zajmują w nim drugie miejsce i liderzy z Austrii są raczej poza ich zasięgiem. Muszą oglądać się za siebie - Niemcy tracą tylko 25 pkt, a Norwegowie 61. Do klasyfikacji Team Tour zaliczane są wyniki konkursu drużynowego, a z indywidualnego sumowane są punkty dwóch najlepszych skoczków.

W piątek najlepiej z Polaków spisywał się Adam Małysz, który na treningach był siódmy i czwarty. W trzecim skoku uzyskał aż 212,5 m. Tyle samo co - z niższego rozbiegu - Szwajcar Simon Ammann i to były najdłuższe odległości serii. Gorzej poszło zwycięzcy dwóch z trzech ostatnich konkursów indywidualnych, czyli Kamilowi Stochowi. Ani razu nie doleciał do 190. m, najlepsi fruwali po 20 m dalej. Kwalifikacje wygrał Fin Janne Happonen, który skoczył 210,5 m.

Konkurs sobotni o 16, niedzielny o 13.30. Oba pokażą TVP 1 i Eurosport.

Czterech Polaków w sobotnim konkursie Pucharu Świata w Obersdorfie ?

Więcej o: