PŚ w Zakopanem. Małysz dopiero szósty. Świetny Stoch

Jutro też jest dzień. Też jest konkurs - pocieszał się po sobotnich zawodach Adam Małysz. Zwycięzca z piątku zajął szóste miejsce, wygrał Szwajcar Simon Ammann. Kamil Stoch siódmy!

Tak jak w piątek o sukcesie Adama zadecydował pierwszy skok, tak w sobotę przesądził o tym, że nie wygra konkursu. Znowu miał bardzo dobre, znowu natura jakby chciała mu pomóc i powiało pod narty. Ale nie wykorzystał tego i osiągnął 133,5 m. Miał jednak odjętych aż sześć punktów i był czwarty. - Hannu był zdziwiony, że zabrano mi tyle punktów. Ja nie czułem jakiegoś specjalnego podmuchu. Skok był naprawdę dobry - mówił z nutką żalu na pewno lekko zawiedziony Małysz.

Prowadził Ammann, który pofrunął najdalej - 135,5 m dało mu w miarę bezpieczną przewagę i spokój przed drugim skokiem. Drugie miejsce zajmował Austriak Thomas Morgenstern i po drugiej serii kolejność na pierwszych dwóch miejscach się nie zmieniła. Z podium spadł tylko Norweg Bjoern Einar Romoeren, którego trzecie miejsce zajął rodak - Tom Hilde. Małysz skoczył tylko 125 m i spadł z czwartego miejsca na szóste. - Presja była dziś mniejsza niż w piątek, zeszło ze mnie napięcie. Ale nic to nie dało, wiatr trochę kręcił i tyle. Szkoda, że wyprzedzili mnie i Ammann i Kofler, który zajął czwartą lokatę. Wydawało się, że już-już dopadłem ich w Pucharze Świata, ale znowu mi uciekli o kilkanaście punktów - powiedział Małysz.

W zupełnie innym nastroju był Kamil Stoch, który wylądował na siódmym miejscu. Po obu dalekich skokach cieszył się jak małe dziecko! - W skali szkolnej oceniam siebie na pięć z plusem! - wypalił Stoch. - Ja wiem, że mam umiejętności na to, by regularnie lądować w pierwszej dziesiątce. Stać mnie na to, tylko czasem brakuje mi spokoju. Dziś wreszcie skoczyłem tak jak na treningach, nie byłem spięty. Czułem się swobodnie, spokojniej niż w piątek. I od razu było widać tego efekt. Miałem dobre warunki i trochę szczęścia. Ale wreszcie potrafiłem szczęściu pomóc.

Małysz: Nikt mi nie zarzuci, że nie chciałem walczyć

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.