Łukasz Kruczek: Warunki nie były w Innsbrucku sprawiedliwe

Łukasz Kruczek uważa, że warunki w dzisiejszym konkursie na skoczni w Bergisel nie były do końca sprawiedliwe. Trener Polaków zapowiada także, że przed ostatnimi zawodami Turnieju Czterech Skoczni nie będzie zmian w składzie naszej kadry.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

- Adam oddał oba skoki bardzo dobre, ale jeszcze zdarzają się mu skoki nieco spóźnione. Jak wszystkie będzie trafiał w 100% to będzie walczył o najwyższe miejsce, choć tak naprawdę dziś walczył przecież o zwycięstwo - tego nie wolno zapominać - mówił po konkursie Łukasz Kruczek.

- Warunki nie były do końca sprawiedliwe. Nie było szalejącego wiatru jak w Ga-Pa, ale jak się popatrzy na punkty za wiatr to były prawie tak samo wysokie jak tam. Nie da się jednak mieć zawodów w laboratoryjnych warunkach. Skoki to sport, który jest rozgrywany na świeżym powietrzu - ocenia trener polskich skoczków.

- Skoki konkursowe Kamila Stocha, zarówno pierwszy jak i drugi, były bardzo podobne. Jego pozycja dojazdowa była minimalnie niższa niż wczoraj i to spowodowało lekkie spóźnienie skoków. Dlatego nie odleciał tak, jak byśmy tego chcieli. W drugiej serii warunki były kiepskie i to też miało wpływ - uważa szkoleniowiec kadry A.

Morgenstern o krok od wygrania TCS, Małysz bliski pierwszego podium od 2003

 

Więcej w serwisie Skijumping.pl >

Więcej o: