Skoki narciarskie. Małysz: Trzeba wrócić do tego, co było najlepsze

- Po skoku próbnym myślałem, że stać mnie na walkę o podium - mówił Adam Małysz po zakończonym konkursie w Kuopio. - Teraz coraz więcej trenujemy, ponieważ miałem tydzień przerwy i Hannu chce to nadrobić - zapowiada najlepszy polski skoczek.

Podobnie jak w Kuusamo także i w Kuopio Adam Małysz uplasował się na 9. miejscu. Na podium znaleźli się dwaj zawodnicy gospodarzy - Larinto i Hautamaeki oraz Szwajcar - Ammann.

- Też po skoku próbnym myślałem, że stać mnie na walkę o podium - mówił Małysz po zakończonym konkursie. - Wydaje mi się, że w pierwszym skoku trochę mnie docisnęło na rozbiegu i za nisko leciałem. Drugi skok wydawał się lepszy ale w drugiej fazie nie chciało odlecieć - dodał.

- Trudno cokolwiek mówić czy się usprawiedliwiać. Jeśli skoki w treningach i serii próbnej są dobre, to trzeba wrócić do tego co było najlepsze i bardziej na luzie. Widocznie w zawodach jeszcze za bardzo chcę. Miałem przerwę i to spowodowało, że nie ma takiej siły. Jak jest skok na luzie to lepiej technicznie wychodzi - ocenił zawodnik.

- Teraz coraz więcej trenujemy, ponieważ miałem tydzień przerwy i Hannu chce to nadrobić. Będę miał pewnie lekki wskaźnik w dół, bo tak jest jak się zaczyna trenować. Mam nadzieję, że później podskoczy - skomentował Małysz.

- W czasie treningów i kwalifikacji warunki były zdecydowanie lepsze, dziś są zmienne, trochę kręci wiatr, chociaż częściej jest z przodu raz bardziej raz mniej - zakończył polski skoczek.

Specjalny serwis o skokach? Sprawdź Skijumping.pl ?

Więcej o: