Simon Ammann: Adam to dobry człowiek i wielki sportowiec

Trzecia lokata Simona Ammanna w niedzielnym konkursie indywidualnym w Kuusamo była niespodzianką po słabszych skokach Szwajcara na treningach oraz w zawodach drużynowych. Szwajcarski multimedalista olimpijski jest bardzo zadowolony z takiego początku sezonu.

Narty.sport.pl: Z przewodnikiem w góry. Bezpiecznie i pewnie

- Ciężko było powiedzieć po oficjalnych treningach i konkursie drużynowym jak ciasno będzie w czołówce konkursu indywidualnego, jak trudno będzie walczyć o podium. Spodziewałem się czołowej "5", ale trzecie miejsce jest dla mnie pewną niespodzianką. Mój drugi skok nie był zbyt dobry, miałem trochę problemów z nartami, ale sama faza lotu była już bardzo dobra, co dało mi niezłą odległość. Skaczę obecnie na starych wiązaniach, jeszcze sprzed Igrzysk w Vancouver. W skokach najważniejsze są umiejętności i ciało - uważa Szwajcar.

- Adam miał w Kuusamo kilka dobrych skoków treningowych i skacze teraz bardzo równo. Wszyscy przed pierwszym konkursem mają trochę tremy i wiele pytań bez odpowiedzi dotyczących dyspozycji Adam był wczoraj dziewiąty, a to lepsza lokata niż moja tu sprzed roku. Wszystko jest więc jeszcze w jego przypadku możliwe - dodał 30-letni skoczek.

- Świetnie rywalizuje mi się z Adamem, on był w tej rywalizacji ode mnie wiele razy górą, parę razy ja byłem lepszy. To dobry człowiek i wielki sportowiec. Ma wiele zalet potrzebnych skoczkowi, takich jak spokój, poważne i sumienne podejście do treningów - zakończył Simon Ammann.

Więcej na Skijumping.pl  ?

Więcej o: