RPA 2010. 9,5 miliona Polaków oglądało mecz Niemcy - Hiszpania

Drugi półfinał mistrzostw świata pomiędzy Niemcami i Hiszpanami śledziło za pośrednictwem TVP 9,5 miliona Polaków. To rekordowa frekwencja na tym mundialu. Nie jest to jednak najchętniej oglądane w tym roku wydarzenie sportowe. Konkurs na dużej skoczni na Igrzyskach w Vancouver śledziło ponad 10 milionów Polaków.

Wygraj mundial! 11 tysięcy dla najlepszego menedżera - zagraj! ?

Mecz Niemcy - Hiszpania to najchętniej oglądane spotkanie w czasie mundialu w RPA. W szczytowym momencie śledziło go 9 i pół miliona widzów. Średnia oglądalność dla całego spotkania wyniosła 7,193 mln, a udziały 50,9 procent, co oznacza że mecz śledził co drugi Polak, który miał w tym czasie włączony telewizor.

Dla porównania, pierwszy półfinał w szczytowym momencie oglądało 7 milionów 297 tysięcy widzów.

Małysz wygrał z mundialem

Mecz Niemcy - Hiszpania nie był jednak najlepiej oglądanym wydarzeniem sportowym w tym roku z Polsce. Konkurs na dużej skoczni w Vancouver  oglądało w polskich kanałach aż 10,034 mln osób. 9,1 mln śledziło transmisję w TVP 1, reszta oglądała Eurosport lub TVP Sport. Pierwszy konkurs skoczków, który odbył się tydzień wcześniej, zgromadził przed telewizorami 8,313 mln widownię (7,4 mln w TVP 1).

Trwa mundial! Śledź newsy o MŚ 2010 na Facebooku ?

Więcej o: