MŚ w lotach w Planicy. Trening wygrał Schlierenzauer

Adam Małysz pofrunął na 212 metr w pierwszym treningu przed kwalifikacjami do MŚ w lotach w Planicy. Relacja na żywo z kwalifikacji od 11.00 na Sport.pl

Najwięcej punktów za swój skok otrzymał Austriak Gregor Schlierenzauer - uzyskał 210 metrów, ale jechał z obniżonego rozbiegu. Tyle samo osiągnął Szwajcar Simon Ammann, ale dostał o punkt mniej. Czwarty, z dużą stratą do Małysza, był Japończyk Noriaki Kasai (215,5 m ).

Pozostali Polacy skoczyli nieźle. Marcin Bachleda ustanowił swój rekord życiowy (201,5 m). Łukasz Rutkowski i Kamil Stoch uzyskali po 190 m. Rafał Śliż skoczył 199m, a Stefan Hula 195,5m. Trwa druga seria treningowa. Bierze w niej udział 70 zawodników.

Ammann wygrał drugi trening

Simon Ammann znowu nie zostawił nikomu złudzeń. Szwajcar, który wygrał siedem ostatnich konkursów (pięć w PŚ, dwa na igrzyskach) uzyskał 217,5 metra. Skaczący z tej samej belki Adam Małysz i Gregor Schlierenzauer lądowali bliżej - Polak skoczył 209,5 m, a Austriak 211,5. Najdalej poleciał Czech Antonin Hajek (218,5 m), ale on jechał z dużo wyższego rozbiegu.

Trener Łukasz Kruczek zdecydował, że w kwalifikacjach wystartują Rafał Śliż, Łukasz Rutkowski, Kamil Stoch i oczywiście Małysz. Marcin Bachleda i Stefan Hula przegrali rywalizację. Każda drużyna może wystawić po czterech zawodników, wyjątkiem są Austriacy - będzie ich skakać pięciu, bo Schlierenzauer broni tytułu sprzed dwóch lat.

Wokół słoweńskiej Letalnicy jest kilkadziesiąt tysięcy ludzi, pogoda lotom sprzyja, choć rozbieg jest tak ustawiany, by najlepsi zawodnicy nie osiągali 220 metrów.

Małysz ma już wiązania jak Simon Ammann ?

Więcej o: