PŚ w skokach. Polska na czwartym miejscu w Lahti

Norwegia wygrała drużynowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti. Polska zajęła czwarte miejsce. Przeprowadzono tylko jedną serię, drugą odwołano z powodu złych warunków atmosferycznych. W niedzielę o 14.00 rozpocznie się konkurs indywidualny z udziałem czterech polskich skoczków.

Po pierwszej kolejce Polska zajmowała drugie miejsce po skoku na 112,5 metra Kamila Stocha. Lepszy wynik uzyskał tylko Janne Happonen.

W drugiej kolejce Łukasz Rutkowski skoczył dziesięć metrów krócej od Stocha, ale na tle konkurentów był to dobry rezultat i Polacy utrzymali druga pozycję.

Na trzecie miejsce Polska spadła dopiero po trzeciej kolejce, gdy 107 metrów skoczył Stefan Hula. Nawet wówczas jednak, przed podopiecznymi Łukasza Kruczka byli jedynie Norwedzy i Austriacy.

W czwartej kolejce rywalizacja parokrotnie była przerywana przez wiatr. Długo na swój skok musiał czekać Adam Małysz. Przy niekorzystnym wietrze uzyskał zaledwie 115,5 metra. Skaczący krótko po nim Niemiec Michael Neumayer skoczył prawie dziewięć metrów dalej, i to zadecydowało o tym, że Polacy spadli z podium.

W niedzielę od 14.00 odbędzie się konkurs indywidualny z udziałem Adama Małysza, Kamila Stocha, Stefana Huli i Łukasza Rutkowskiego.

Wyniki konkursu drużynowego w Lahti:

1. Norwegia

2. Austria

3. Niemcy

4. Polska

5. Słowenia

6. Japonia

7. Czechy

8. Finlandia

Tak relacjonowaliśmy konkurs PŚ w Lahti ?

Więcej o: