Adam Małysz o swoich domach

Do tego w Wiśle chciałbym wprowadzić się na wiosnę. Marzę, by w Zakopanem postawić sobie ?szałas? - mówi dwukrotny wicemistrz olimpijski z Vancouver

W moim domu w Wiśle trwają prace wykończeniowe. Mam nadzieję, że wprowadzę się do niego na wiosnę, jak tylko śnieg stopnieje - wtedy będę mógł dokończyć budowę. W tym momencie wszystko kontroluje żona. Mebluje do, pilnuje jak powstają łazienki, kładzione są podłogi... Ja swoją robotę wykonałem latem, choć miałem przed sobą ciężki sezon. To była dla mnie sama przyjemność. Lubię oderwać się od sportu, zająć sprawami organizacyjnymi, menedżerskimi, załatwianiem czegoś. W przyszłości widzę się właśnie w roli obrotnego menedżera.

W Zakopanem mam działkę, ale nie wiem kiedy coś na niej stanie. Musiałem wstrzymać inwestycje tam, bo zależało mi by jak najszybciej postawić i wprowadzić się do domu w Wiśle.

Ale w Zakopanem nie będę miał drugiego domu. Do tego miasta mam respekt i szacunek. Świetnie się tam czuję. Ale zawsze chciałem postawić tam "szałas". Nie chodzi o wigwam w lesie - dla ludzi z gór to mały, drewniany, skromny domek do którego można przyjechać żeby odpocząć. Latem rozpalić grila, zimą rozpalić w kominku po powrocie z nart i usiąść w wąskim gronie. Jest to coś przytulnego, dla garstki ludzi. Propozycji zagospodarowania tej działki miałem wiele, ale próbowano mi wmówić wielkie domy. Bo małe są nieopłacalne dlatego proponowano bym postawił taki o powierzchni minimum 150 m kw. Pod wynajem. To nie dla mnie.

A ja marzę o niewielkim, najwyżej stumetrowym domeczku. Tanim w utrzymaniu, ale takim, w którym rodzina będzie się czuła dobrze. W którym będziemy mogli spędzać czas. Widzę siebie odpoczywającego w Zakopanem. Spokoju nie mam tylko podczas PŚ czy treningów. Ale, przyjeżdżając tam prywatnie - a u zakopiańskich przyjaciół bywam często - kibice nic o tym nie wiedzą. Chyba, że mnie śledzą.

Do pubu na Krupówki się nie wybierałem i nie wybiorę w najbliższym czasie. Tam na pewno nie zaznałbym spokoju. I po to właśnie kupiłem działkę na której planuję postawić "szałas", żeby w Zakopanem, które jest moim drugim domem, mieć spokój. Na razie większość czasu spędzam tam w hotelach, ale to takie fajne nie jest. Chcę mieć jak najwięcej przyjemności z tego, że jestem w mieście, które tak wiele dla mnie znaczy. Stąd pomysł z tym domkiem

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu.

Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź! ?

Więcej o: