Vancouver 2010. Apoloniusz Tajner: Chciałbym Małysza w Soczi

- Ja bardzo chętnie widziałbym go jeszcze na igrzyskach w Soczi w 2014 roku - powiedział prezes PZN Apoloniusz Tajner po sobotnim konkursie na dużej skoczni w Vancouver. Adam Małysz zdobył srebrny medal, skoczył 137 m i 133,5 m.

- Tę decyzję Adam musi podjąć sam. Powiedział, że będzie skakał, bez względu na to co się tutaj stanie, jeszcze przez rok. Ja bardzo chętnie widziałbym go jeszcze na igrzyskach w Soczi w 2014 roku - powiedział prezes PZN i były trener naszego skoczka Apoloniusz Tajner.

Polak zajął drugie miejsce. Przegrał ze Szwajcarem Simonem Ammannem, ale wygrał z Austriakiem Gregorem Schlierenzauerem.

Małysz ma 32 lata, na igrzyskach w Soczi będzie miał więc 36 lat. W Vancouver odrodził się w momencie, w którym mało kto wierzył, że może walczyć o medale. Poprzednie krążki zdobył osiem lat temu w Salt Lake City.

Jakie szanse ma Małysz w Soczi?

Skoki to dyscyplina dla młodych - medale na igrzyskach częściej zdobywają zawodnicy tuż po dwudziestce, albo i młodsi. Doświadczenie też jest jednak w cenie, choć po trzydziestce medale zdarzają się bardzo rzadko - z 99 medali w konkursach indywidualnych, które były do zdobycia na igrzyskach w latach 1924-2010, zaledwie trzy padły łupem skoczków, którzy ukończyli 30 lat.

Srebrny Adam Małysz - drugi medal w Vancouver ?

Więcej o: