Vancouver 2010. Czy Polaków stać na niespodziankę w konkursie drużynowym?

Za nami konkursy indywidualne na normalnej i dużej skoczni w Whistler i świetne występy podwójnie srebrnego Adama Małysza. Już w poniedziałek kolejne emocje związane ze skokami. Tym razem polscy zawodnicy wystąpią w turnieju drużynowym. Konkurs na dużym obiekcie Whistler Olympic Hill rozpocznie się o godzinie 19.00.

Polacy wystąpią w składzie: Adam Małysz, Stefan Hula, Krzysztof Miętus i Kamil Stoch. W pierwszym z konkursów na igrzyskach tylko Małysz zasłużył na pochwały. Srebrny medal naszego najlepszego skoczka przyjęto z entuzjazmem. Niestety do jego poziomu nawet nie zbliżyli się pozostali zawodnicy. Najwyżej z nich uplasował się Stoch, który był 27. Hula i Miętus zajęli kolejno 31. i 36. pozycję i nie zdołali awansować do drugiej serii.

Inaczej było podczas kolejnego dnia indywidualnych zmagań. Rewelacyjny Małysz ponownie wywalczył srebro. W pierwszej serii świetną 13. lokatę uzyskał Stoch. Niewiele gorzej poszybował Hula, który był 20. Konkurs ostatecznie zakończyli na odpowiednio14. i 19. miejscu. Niestety Miętus znowu nie zakwalifikował się do finałowej trzydziestki.

W tym sezonie Polscy skoczkowie podczas indywidualnych konkursów PŚ najrówniej skakali w Lillehammer w pierwszy weekend grudnia. Małysz zajął wówczas trzecie miejsce. Kamil Stoch zajął siódme miejsce, Krzysztof Miętus 12., a Marcin Bachleda - 15. Gdyby to był olimpijski konkurs drużynowy, Polska miałaby złoty medal!

Najlepszy występ w konkursie drużynowym Polacy odnotowali w fińskim Kuusamo, gdzie w składzie: Kamil Stoch, Krzysztof Miętus, Piotr Żyła i Adam Małysz zajęli piątą lokatę.

Rok temu podczas MŚ w czeskim Libercu nasza drużyna otarła się o medal co było ogromną niespodzianką. Kamil Stoch, Adam Małysz, Stefan Hula i Łukasz Rutkowski po pierwszej serii zajmowali trzecie miejsce. Zawody zakończyli ostatecznie na czwartej pozycji.

Gdyby zsumować wyniki uzyskane przez skoczków w indywidualnym konkursie na dużej skoczni w pierwszej serii, w której niemal każda reprezentacja miała czterech skoczków, wyniki drużynowe prezentowałby się następująco:

*W pierwszej serii wystartowało trzech Finów. Wynik (najsłabszego) Harriego Olliego pomnożyliśmy dwa razy

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu.

Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

Adam Małysz zdobył kolejne zdobył srebro ?

Więcej o: