Vancouver 2010. Brązowa Kowalczyk. Czwórka awansowała - podsumowanie dnia siódmego

W siódmym dniu igrzysk w Vancouver Justyna Kowalczyk zdobyła trzeci medal dla Polski. Tym razem w biegu łączonym na 15 km wygrała z rywalką o pół stopy.

Bjoergen, Svindal, Jaerbyn? Wybierz bohatera dnia ?

Medal Justyny Kowalczyk

Najważniejszym wydarzeniem piątku na igrzyskach w Vancouver był brązowy medal Justyny Kowalczyk ? w biegu łączonym. Polka mocno pracowała na całym dystansie 15 km. Przez ostatnie 5 km na trasie trwała walka między Polką, Szwedką Anną Haag, a dwiema Norweżkami Marit Bjoergen i Kristin Steirą. Z tą ostatnią polka wygrała trzecie miejsce dzięki fotofiniszowi. była Lepsza o pół stopy.

Mało brakowało a Polka straciłaby medal ? . Po zakończeniu wyścigu sędziowie głosowali nad jej dyskwalifikacją, bo przy okazji stylu klasycznego ponoć pobiegała "łyżwą". Rozstrzygniecie było jednak korzystne dla Kowalczyk.

Adam Małysz skakał w kwalifikacjach

Polak skoczył w kwalifikacjach do sobotniego konkursu na dużej skoczni 133,5 metra. Simon Ammann skoczył aż 140 m. ale wszystkich zaskoczył Norweg Anders Jacobsen, który trafił w 142,5 m.

Świetnie spisali się pozostali Polacy. Oni w przeciwieństwie do Adama Małysza Musieli się kwalifikować i w komplecie wystąpią w sobotnim konkursie. Stefan Hula skoczył 132 m, Krzysztof Miętus 132,5 m, a Kamil Stoch 131 m, były to kolejno 15., 16. i 17. skoki kwalifikacji. Wszystkie wyniki kwalifikacji do sobotniego konkursu znajdziesz tutaj ?

Doskonały Svindal. Dramatyczny wypadek na stoku

Norweg Aksel Lund Svindal, który był drugi w zjeździe, trasę olimpijskiego supergiganta ? pokonał w piątek w rewelacyjnym tempie. Norweg uzyskał czas 1:30.34, drugiego Bode Millera wyprzedził o 0,18 sekundy, a o 0,21 Andrew Weibrechta.

Koszmarny upadek miał Patrik Jaerbyn. Szwedzki weteran na jednym z zakrętów zahaczył nartą o bramkę, wystrzelił w powietrze, narty mu się nie wypięły i boleśnie upadł na plecy. Po kilkudziesięciu metrach się zatrzymał, ale stracił przytomność. Zobacz zdjęcia. ?

Wszystkie sporty igrzysk w relacji Z Czuba

W Pekinie po siedmiu dniach Polacy wreszcie zdobyli jakieś medale - konkretnie Tomasz Majewski i szpadziści. W Turynie na medale Justyny Kowalczyk i Tomasza Sikory mieliśmy jeszcze sobie poczekać. Jak na razie więc igrzyska w Vancouver wygrywają, a to jeszcze nie koniec - piszą optymistyczni redaktorzy serwisu Zczuba.pl .

W sobotę w Vancouver:

Głównym wydarzeniem soboty na igrzyskach będzie konkurs skoków na skoczni K-130. Adam Małysz, Simon Ammann i Austriacy - to główni faworyci do złota. A może wszystkich zaskoczy czwarty na skoczni normalnej Jane Ahonen? Początek zawodów o 20.30.

O godz. 19 na stoku w Whistler w supergigancie zmierzą się alpejki. Wielka faworytką jest Lindsey Vonn, ale liczyć się będą także Julia Mancuso, która w Vancouver wywalczyła już dwa złote medale, Niemka Maria Riesch oraz Szwedka Anja Paerson.

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu.

Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

Serwis Sport.pl - Vancouver 2010 ?

Więcej o: