Vancouver 2010. Srebro Małysza - podsumowanie pierwszego dnia igrzysk

Pierwszy dzień i pierwszy medal dla Polski. Adam Małysz wywalczył srebro w konkursie na normalnej skoczni. Polak uległ tylko fenomenalnemu Szwajcarowi Simonowi Ammannowi. Pierwsze medale rozdano także w biatlonie i łyżwiarstwie szybkim, jeździe po muldach i short-tracku.

Super-blog Vancouver - najciekawsze wpisy dziennikarzy i korespondentów Sport.pl prosto z igrzysk ?

To wielki powrót najpopularniejszego polskiego sportowca dekady! I jego trzeci olimpijski medal - po srebrnym i brązowym z Salt Lake City (2002). - Łzy poleciały mi z oczu, gdy po swoim skoku zobaczyłem na tablicy, ze prowadzę - mówił po konkursie wzruszony Małysz. 

Ammann poza konkurencją

Ammann nie zostawił złudzeń. Nikomu. 105 i 108 metrów to były najdłuższe skoki w obu seriach. Te 108 m to nowy rekord skoczni w Whistler. Kiedy wylądował, padł na kolano, wzniósł oczy do góry i - jakby się modlił. Potem skakał, cieszył się bardzo ekspresyjnie - pisali w relacji z Whistler  Robert Błoński i Jakub Ciastoń. WYNIKI SKOKÓW 

Srebrna galeria Małysza. Żeby obejrzeć kliknij zdjęcie

 

Słowacka niespodzianka w biatlonie

Reprezentująca Słowację Anastasija Kuzmina zdobyła złoty medal olimpijski w biathlonowym sprincie.  Najlepsza z Polek - Krystyna Pałka była 21.

Urodzona w rosyjskim Tiumeniu Kuzmina od 2008 roku reprezentuje Słowację. Jej największym sukcesem do tej pory był srebrny medal mistrzostw świata 2009 w biegu ze startu wspólnego. WYNIKI BIATLONU 

Złoto dla Holandii

Holender Sven Kramer zdobył w sobotę tytuł mistrza olimpijskiego w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 5000 metrów.  Jedyny Polak startujący w zawodach - Sławomir Chmura zajął 16. miejsce.

Kramer uzyskał czas 6.14,60, ustanawiając rekord igrzysk. Wyprzedził o 2,35s Seung-Hoon Lee z Korei Południowej oraz o 3,45 s Rosjanina Iwana Skobriewa. WYNIKI 5000 M 

Korea (nie)szczęśliwie przed USA

Upadek dwóch Koreańczyków sprawił, że reprezentanci tego kraju nie obsadzili całego podium w rywalizacji na 1500 m w short tracku. Zwyciężył 20-letni Lee Jung-Su.

Muldy po amerykańsku

Amerykanka Hannah Kearney zdobyła złoty medal olimpijski w jeździe po muldach. . Drugie miejsce zajęła broniąca tytułu Kanadyjka Jennifer Heil, a trzecia była Amerykanka Shannon Bahrke.

Zamieszki w Vancouver

W tle wydarzeń sportowych w Vancouver doszło w sobotę do zamieszek.  Ubrani na czarno demonstranci oblali czerwoną farbą i zniszczyli witrynę popularnego centrum handlowego, demolowali tez samochody. Interweniowała policja, która zatrzymała parę osób.

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu.

Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

Specjalny serwis o Igrzyskach w Vancouver 2010 ?

Więcej o: