Małysz, Kowalczyk, piłkarze ręczni, tenis - sportowy rozkład jazdy na piątek

Piątek od samego rana zapowiada się bardzo atrakcyjnie dla sportowego kibica. Emocje zaczął się od startu Kowalczyk w sprincie w rosyjskim Rybinsku, potem czeka nas Puchar Świata skoczków narciarskich w Zakopanem, a wieczorem mecz piłkarzy ręcznych ze Słowenią. Jeśli Polacy znów wygrają, półfinał mistrzostw Europy będzie o krok. Na nocnych marków czekają też atrakcje tenisowe: Agnieszka Radwanska i Łukasz Kubot.

O 12:30 rywalizację w finałach sprintu rozpoczyna Justyna Kowalczyk . Będzie miała nieco ułatwione zadanie. Do rosyjskiego Rybinska nie przyjechało wiele zawodniczek ze światowej czołówki. Wystartują tylko 34 biegaczki. Zabraknie np. Petry Majdić, z którą w sprincie Polka toczy najcięższe boje. Relacja "na żywo" z biegu Kowalczyk w Sport.pl od 12:30.

Puchar Świata w Zakopanem od 16.10

Dwie godziny po finale w Rybinsku do rywalizacji przystąpią skoczkowie. O 16:10 najważniejsze wydarzenie Pucharu Świata - konkurs w Zakopanem. Na starcie stanie aż ośmiu Polaków, którzy przebili się przez kwalifikacje i Adam Małysz, który nie musiał martwić się o awans do konkursu, bo ma miejsce w pierwszej dziesiątce Pucharu Świata. W kwalifikacjach Małysz uzyskał 130 m, co było trzecią odległością. Lepsi byli tylko Matti Hautamaeki (133) i Gregor Schlierenzauer. W piątek Polak na pewno powalczy o podium Relacja Z Czuba i na żywo od 16:10.

Piłkarze ręczni grają ze Słowenią od 20.15

Kulminacją sportowego wieczoru będą mecze mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. W polskiej grupie C najpierw spotkają się Niemcy ze Szwecją (o 18:15). Jedna z tych drużyn pożegna się z turniejem. Niezależnie od tego która, to i tak będzie niespodzianka. O pierwsze miejsce w grupie zagrają Polacy ze Słoweńcami o 20:15. - Przygotujemy się na Słowenię - obiecuje trener Bogdan Wenta.

Relacja na żywo Z Czuba z meczu Polaków od 20:00.

W piątek też mecze Francja - Hiszpania (18:15) i Węgry - Czechy (20:15) zadecydują, z którymi zespołami z grupy D zagrają Polacy w II rundzie.

Po północy Radwańska i Kubot

Już po północy do boju ruszą Agnieszka Radwańska i Łukasz Kubot. Polak o 1 w nocy zacznie swój mecz trzeciej rundy z Michaiłem Jużnym. Radwańska na tym samym etapie turnieju zmierzy się z Włoszką Francescą Schiavone, której dotąd nie pokonała ani razu. ?

Czytaj: co czeka Polaków w II fazie ME w piłce ręcznej >