Droga do Vancouver 2010. Polscy skoczkowie bez chwili wytchnienia

Mimo że zaplanowane na ten weekend zawody Pucharu Świata w Harrachovie zostały odwołane, polscy skoczkowie nie mieli wiele czasu na odpoczynek. Nasza kadra już we wtorek wyruszy w kolejną podróż - prawdopodobnie prosto do Engelbergu.

- Wyruszamy we wtorek. Chcemy w środę odbyć trening na skoczni. Jeśli nie będzie to Engelberg (jutro będziemy mieć odpowiedź), to będziemy trenować na skoczni normalnej w Ramsau - mówi Łukasz Kruczek.

W porównaniu do minionych zawodów PŚ w Lillehammer, w składzie polskiej ekipy nastąpi jedna zmiana. Słabo spisującego się Piotra Żyłę zastąpi Stefan Hula, który z dobrej strony zaprezentował się w inauguracyjnych konkursach Pucharu Kontynentalnego.

- Podczas ostatnich treningów w Lillehammer skoki Łukasza Rutkowskiego się ustabilizowały. Piotrek Żyła nadal skacze w kratkę, zrobimy więc taką naturalną wymianę. Piotrek zostanie i najprawdopodobniej wystąpi w Pucharze Kontynentalnym, w Otepie, natomiast zamiast niego w Engelbergu wystartuje Stefan Hula. Reszta drużyny pozostaje bez zmian - informuje polski szkoleniowiec.

W najbliższych konkursach Pucharu Świata, zaplanowanych w szwajcarskim Engelbergu (18-20 grudnia) polscy skoczkowie wystąpią zatem w składzie: Adam Małysz, Kamil Stoch, Krzysztof Miętus, Marcin Bachleda, Łukasz Rutkowski oraz Stefan Hula.

O skokach narciarskich czytaj na Skijumping.pl ?

Więcej o: