Małysz drugi, Stoch ósmy w zawodach godnych finału sezonu

Fin Harri Olli wygrał ostatni w sezonie konkurs skoków narciarskich Pucharu Świata na mamucim obiekcie w słoweńskiej Planicy. Drugie miejsce zajął Adam Małysz, na trzeciej pozycji uplasowali się Szwajcar Simon Ammann i reprezentant gospodarzy Robert Kranjec.

Zczuba.tv: Zobacz jak Małysz wyskakał drugie miejsce ?

To był "konkurs roku", fantastyczne zakończenie sezonu 2008/09 w skokach narciarskich! W niedzielę w Planicy w ostatnim konkursie Pucharu Świata sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, zamieszanie z powtórnym rozegraniem 1. serii pomogło znacznie Polakom. No i Adam Małysz stanął na podium, a Kamil Stoch był 8.

W pierwszej serii Polacy nie zachwycili. Kamil Stoch osiągnął odległość 192,5 m, Małysz był o 5,5 m lepszy. Na szczęście dla naszych reprezentantów organizatorzy zadecydowali o obniżeniu rozbiegu na pięciu skoczków przed końcem. Rozgniewana słoweńska publiczność wygwizdała władze federacji, ponieważ faworyt gospodarzy - Robert Kranjec - pofrunął aż na 222 m. Kibice byli zdania, że decyzja ta miała pomóc cieszącym się przychylnością władz Austriakom, którzy słabo radzili sobie na skoczni.

W powtórzonej pierwszej serii - mimo skróconego rozbiegu - Polacy się poprawili. Stoch lądował na 195,5 m i zajmował 11. miejsce. Adam Małysz skoczył tym razem wspaniale. I z wynikiem 210 m był liderem po 1. serii.

W drugiej serii Kamil Stoch zdołał wyprzedzić jeszcze trzech skoczków dzięki znakomitemu skokowi na odległość 206,5 m. Pozycję stracił niestety Małysz, który lądując na 209,5 m nie zdołał obronić się przed rewelacyjnym Ollim. Fin zdeklasował wszystkich, pokonując w powietrzu aż 219 m. "Największy sukces drużynowy Polaków"

Wyniki konkursu w Planicy:

Klasyfikacja końcowa Pucharu Świata w sezonie 2008/2009:

Klasyfikacja generalna PŚ w lotach:

Klasyfikacja Pucharu Narodów:

Relacja z dramatycznego konkursu na skoczni w Planicy ?

Więcej o: