Rajd Dakar 2012. Adam Małysz dojechał do mety

Według informacji portalu dakar.pl i teamu RMF Caroline Adam Małysz ostatecznie dojechał do mety 11. etapu Rajdu Dakar. Mechanicy mieli dwie godziny na wymianę uszkodzonego sprzęgła, bo Polski kierowca startuje do... kolejnego etapu.

Więcej o Rajdzie Dakar czytaj na blogu "Piach i szutry" ?

"SMS od Michała Krawczyka: Baza. Start za 2 godziny. Zmieniamy sprzęgło. Potem dojazdówka i 250 km OSu" - cytuje sms od pilota Alberta Gryszczuka. Gryszczuk i Krawczyk, to druga załoga teamu RMF Caroline Team. Na facebooku team Adama Małysza zamieścił informację o smsie od Łukasza Łaskawca, quadowca, który w rajdzie już nie jedzie: "Adam naprawiony i już wyjechał na etap. Gryszczuka naprawiają".

Czytaj relację z piątkowego etapu Rajdu Dakar ?

Polak wciąż nie jest uwzględniony w wynikach czwartkowego etapu, ostatni czas jaki mu odnotowano to wynik z checkpointu nr 3. Tracił wtedy ponad osiem godzin do lidera etapu. W nocy polskiego czasu obie załogi RMF Caroline team stały na tracie w związku z problemami technicznymi, musiała im pomagać ciężarówka serwisowa.

Krzysztof Hołowczyc, który dzień wcześniej miał olbrzymie problemy na trasie, czwartkowy etap przejechał bez przygód, z szóstym czasem.

Piątkowy, dwunasty etap Rajdu Dakar prowadzi z Arequipy do Nasca. Kierowców czeka bardzo długi, 412-kilometrowy odcinek dojazdowy i 245 km odcinka specjalnego, który prowadzi w pobliżu słynnych malowideł na płaskowyżu Nasca. W klasyfikacji generalnej prowadzi Francuz Stephane Peterhansel, Hołowczyc jest jedenasty. Małysz będzie do tego etapu startował jako 59., Piotr Beaupre jako 66., a Albert Gryszczuk jako 80. kierowca.

Rafał Sonik ? o Hołowczycu: Mała rzecz niweczy wielkie plany

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.