Leszek K. zatrzymany. "Działania w zorganizowanej grupie przestępczej"

Znany rajdowiec Leszek K. został zatrzymany na polecenie Prokuratury Okręgowej w Krakowie - informuje RMF FM.

RMF FM informuje, że Leszek K. - znany polski kierowca rajdowy - został zatrzymany w związku z działaniami w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmuje się oszustwami podatkowymi. Według ustaleń prokuratury członkowie tej grupy wykorzystywali przepisy węwnątrzunijne do zakupu luksusowych samochodów z tzw. klasy premium.

Zobacz wideo Czy Robert Kubica ma jeszcze jakiekolwiek szanse w Formule 1?

Auta kupowane były za granicą lub na terenie autoryzowanych salonów samochodowych w Polsce. Trafiały do klientów w kraju. Ich faktyczna wartość miała być obniżana o podatek VAT oraz należności akcyzowe. Do tych operacji - jak ustalili śledczy - zakładane były fikcyjne spółki w kraju i za granicą.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Grupa działała w latach 2015-2016 w Krakowie, Warszawie oraz innych miejscowościach w Polsce. Łącznie zatrzymano sześć osób. Wszyscy trafili do aresztu. Za zarzucane czyny grozi im 15 lat więzienia - informuje RMF FM.

Leszek K. to wielokrotny rajdowy mistrz Polski

Leszek K. to znany polski kierowca rajdowy. Debiutował w 1988 roku w Rajdzie Elmot, jadąc Fiatem 126p. W 1998, 2001, 2006 i 2007 roku startował w rajdach WRC (debiutował w Monte Carlo).

Leszek K. także wielokrotny mistrz Polski, bo tytuł najlepszego rajdowcy w kraju w klasyfikacji generalnej zdobywał w 2002, 2004, 2005 i w 2006 roku. Jeździł m.in. samochodami: Renault Clio, Mitsubishi Lancer Evo, Subaru Impreza WRC, Toyota Corolla WRC, Peugeot 206 WRC, Subaru Impreza gr. N, Peugeot 207 S2000, Peugeot 307 WRC.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.