91-letni Sobiesław Zasada wznawia karierę! "Tego się nie zapomina"

91-letni Sobiesław Zasada postanowił wznowić karierę i wraca do rajdów! Trzykrotny mistrz Europy planuje wystartować w Rajdzie Safari, ale najpierw w ramach przygotowań pojedzie w odcinkach testowych w Rajdzie Żmudzi.

Sobiesław Zasada to biznesmen i legenda rajdów samochodowych. Trzykrotnie w swojej karierze zdobywał mistrzostwo i również trzykrotnie wicemistrzostwo Europy. Do tego osiem razy zostawał rajdowym mistrzem Polski, a w sumie wygrał 148 rajdów samochodowych. Po zakończeniu kariery zajął się biznesem i od samego początku lat. 90 regularnie znajduje się na listach najbogatszych Polaków. Obecnie jest prezesem rady nadzorczej Grupy Zasada, która działa w wielu branżach - między innymi motoryzacyjnej. 

Zobacz wideo Czarne chmury nad Robertem Kubicą. Musi na nowo zdefiniować swoją karierę

Sobiesław Zasada sensacyjnie wznawia karierę. Rozpoczął już przygotowania do Rajdu Safari

Po wielu latach przerwy 91-letni już Sobiesław Zasada postanowił wznowić swoją rajdową karierę. Były mistrz Europy rozpoczął na Litwie przygotowania do Rajdu Safari, który odbywa się w Kenii. Dla legendy sportów motorowych w Polsce będzie to już dziewiąty występ na tej imprezie. W tym roku 68. Rajd Safari powraca do rangi WRC, najwyższej rajdowej klasy. Od 2003 do 2019 był zaliczany do mistrzostw Afryki lub do mistrzostw Kenii.

Najpierw jednak Zasada pojedzie w odcinkach testowych Rajdu Żmudzi, który odbywa się na Litwie. - Nagle powraca, po 24 latach, bo ostatni raz jechał w 1997 roku. Pan Sobiesław ma 91 lat, w tym wieku siada i jedzie. Jak to jest możliwe? Ale gdy zobaczyłem, jak chwycił kierownicę, jak złapał za drążek zmiany biegów, jak ruszył! Nie, tego się nie zapomina. Widać było wielką radość w jego oczach - zachwycał się Krzysztof Byśkiniewicz reporter TVN Turbo w rozmowie z "TVN24".

Byśkiniewicz również weźmie udział w Rajdzie Żmudzi wraz ze Zbigniewem Cieślarem. W Rajdzie Safari udział wezmą dwie polskie załogi. Pierwszą z nich będzie Zasada wraz z pilotem Tomaszem Borysławskim. Drugą polską załogę stworzy wnuk Zasady, Daniel Chwist, pilotowany przez Kamila Hellera.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.