WRC. Kris Meeke ma nowego pilota. Seb Marshall dołącza do zespołu Toyoty

Kris Meeke, który od przyszłego sezonu znów będzie się ścigał w rajdowych mistrzostwach świata, tym razem w zespole Toyoty, będzie miał nowego pilota. Na prawym fotelu Brytyjczyka usiądzie Seb Marshall, dotychczasowy pilot Haydena Paddona.

Meeke jako kierowca Toyoty Yaris WRC został ogłoszony w październiku. Japoński producent zdecydował się go zatrudnić po tym, jak po Rajdzie Portugalii został zwolniony z Citroena. Później Meeke rozstał się ze swoim wieloletnim pilotem Paulem Naglem.

Marshall przez ostatnie cztery lata dyktował trasę kierowcom Hyundaia - Kevinowi Abbringowi i Haydenowi Paddonowi. O zmianie pracodawcy w przypadku Marshalla plotkowano już w okolicy Rajdu Australii. Teraz Toyota i sam pilot potwierdzili zmianę.

"W krótkim czasie z Haydenem osiągnęliśmy wiele. Wspólna praca to był mój najbardziej udany okres zawodowo. Wygraliśmy wiele odcinków specjalnych, stawaliśmy na podium nie raz. Teraz czas na zmiany i nad tą decyzją myślałem bardzo długo. Pojawiła się szansa, której nie mogłem zignorować. Jestem podekscytowany perspektywą pracy z Krisem i zespołem Toyota Gazoo Racing, a także pierwszym pełnym sezonem w WRC" - napisał 30-letni Brytyjczyk.

Marshall współpracę z Meekem zacznie jeszcze w grudniu od testów przed styczniowym Rajdem Monte Carlo. Toyota i Citroen są dwoma zespołami, która mają już potwierdzone składy na sezon 2019. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie jeździł w Hyundaiu obok Thierry'ego Neuville'a (są duże szanse na pozostanie Andreasa Mikkelsena), ani na kogo postawi Malcolm Wilson szef M-Sportu. W przypadku tego ostatniego zespołu, nie jest pewne nawet zgłoszenie się do przyszłorocznej rywalizacji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.