Rajdowe MŚ. Sebastian Loeb rozpoczął testy dla Citroena

Sebastian Loeb, który w 2013 roku oficjalnie zakończył karierę, rozpoczął testy Citroena C3 WRC. Zespół Citroena obecnie przygotowuje się do 11. rundy Mistrzostw Świata - rajdu Hiszpanii-Costa Daurada.

Francuz wraz ze swoim pilotem Danielem Eleną testują wspomniany samochód na szutrowym odcinku specjalnym w prowincji Girona, na Costa Brava w Katalonii. 

Testy 9-krotnego mistrza świata to zapowiedź tego, co szykuje zespół Citroena. Kilka dni temu szef ekipy, Yves Matton przyznał, że prowadzi rozmowy z trójką czołowych kierowców świata, którzy w 2018 roku mają stworzyć niepokonany zespół, który zdominuje rajdowe mistrzostwa świata WRC.

Poza Loebem, który zajął 2. miejsce w ostatnim rajdzie Dakar, Matton rozmawiał również z Sebastienem Ogierem i Krisem Meeke. O ile Meeke jest związany z Citroenem, to Ogier aktualnie jest kierowcą M-Sportu, gdzie jeździ Fordem Fiestą WRC. Francuski kierowca aktualnie prowadzi w klasyfikacji generalnej MŚ.

Citroen w latach 2008-2012 klasyfikację konstruktorów zwyciężał aż 5 razy z rzędu. Od 2013 roku rozpoczęła się dominacja Volkswagena, który jednak po sezonie 2016 niespodziewanie wycofał się z rywalizacji. 

Zobacz wideo
Więcej o: