WRC. Jari-Matti Latvala pojedzie Toyotą w MŚ

Jari-Matti Latvala, Juho Hänninen, Esapekka Lappi - to skład wracającej do rajdowych mistrzostw świata po blisko dwóch dekadach Toyoty. Kierowcy przez cały sezon będą korzystać z Yarisa WRC.

Zespół zaprezentował kierowców i samochód podczas konferencji w Helsinkach. Cały skład stanowią kierowcy z Finlandii. W barwach Toyota Gazoo Racing wystartują Jari-Matti Latvala i Juho Hänninen - oni przejadą pełny sezon składający się z 13 rajdów. Esapekka Lappi, który zdobył w tym roku mistrzostwo WRC 2, dołączy do zespołu w trakcie sezonu jako kierowca testowy. Prawdopodobnie wystartuje w przynajmniej kilku rajdach.

Największym wydarzeniem konferencji była prezentacja Latvali jako głównego kierowcy. Choć spodziewano się, że były kierowca Volkswagena dołączy do japońskiego zespołu, to nikt oficjalnie nie chciał tego do wtorku potwierdzić. Fin jest trzykrotnym wicemistrzem świata - raz przegrał tytuł Sebastianem Loebem, dwa razy musiał uznać wyższość Sebastiena Ogiera, z którym jeździł w VW.

- Swoją rajdową karierę rozpocząłem w 2001 roku jako kierowca Toyoty Corolli GT, a mój pierwszy start samochodem w specyfikacji WRC miał miejsce za kierownicą Corolli WRC w 2003 roku w Estonii. W pewnym sensie czuję się, jakbym wracał do domu! Bardzo się cieszę z dołączenia do zespołu Toyoty na samym początku ich pierwszego sezonu po przerwie. Mam szczęście, że mogę uczestniczyć w tym historycznym wydarzeniu i wierzę, że czeka nas wiele zwycięstw - powiedział Latvala.

Rajdowy debiut Toytoy Yaris WRC podczas Rajdu Monte Carlo w styczniu 2017 roku.

Z trzech byłych kierowców mistrzowskiego Volkswagena na razie bez pracy pozostaje tylko Andreas Mikkelsen. W poniedziałek Sebastien Ogier ogłosił, że będzie jeździł Fordem Fiestą WRC przygotowywaną przez M-Sport.

Nie tylko Rosbergowie to mistrzowscy dominatorzy [KLIK]

Więcej o: