Rajdowe ME zostają w Rzeszowie

Rajd Rzeszowski będzie po raz drugi eliminacją rajdowych mistrzostw Europy - ogłosiła FIA.

Tegoroczna odsłona Rajdu Rzeszowskiego po raz pierwszy w historii imprezy była także zaliczana do cyklu ME. Na asfaltowych drogach Podkarpacia triumfował Kajetan Kajetanowicz - było to jego jedyne zwycięstwo w sezonie, w którym obronił tytuł mistrza Europy.

Władzie Światowej Federacji Samochodowej postanowiły, że polska impreza pozostanie w kalendarzu ERC. Rajd Rzeszowski odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 roku i będzie to szósta runda ME.

Sezon ERC zacznie się na Azorach (szuter). W kalendarzu są też znane z poprzedniego sezonu rajdy Wysp Kanaryjskich (asfalt), Akropolu (szuter), Cypru (szuter), Barum (asfalt), Lipawy (szuter). Nową imprezą w cyklu będzie asfaltowy rajd Rome Capital. FIA ma jeszcze podać miejsce rozegrania dwóch rajdów - na przełomie marca i kwietnia odbędzie się szutrowa impreza na południu Europy. Sezon zakończy się asfaltową rundą w Europie Środkowej.

Z cyklu wypadły Rajd Irlandii (organizatorzy nie znaleźli środków na przeprowadzenie imprezy) oraz belgijski Rajd Ypress, którego władze zdecydowały o włączeniu go do mistrzostw Wielkiej Brytanii.

W przyszłym roku oprócz rundy rajdowych ME Polska będzie gościć też rajdowe mistrzostwa świata. W pierwszy weekend lipca najlepsi kierowcy znów zjadą do Mikołajek.

Robert Kubica za kierownicą Renault Sport R.S. 01

Więcej o: