WRC. Juho Hanninen kierowcą Toyoty

Nowy zespół w rajdowych mistrzostwach świata - Toyota Gazoo Racing ogłosiła, że Juho Hanninen został pierwszym kierowcą Yarisa WRC. Fiński zawodnik wraz z pilotem Kajem Lindströmem wystartuje we wszystkich rajdach sezonu 2017 Rajdowych Mistrzostw Świata.

Toyota wraca do WRC po blisko dwóch dekadach przerwy. Japoński producent auto szykuje od 2015 roku, Haninen od zeszłego roku jest jednym z kierowców testowych. Teraz został pierwszym kierowcą Toyoty z umową na sezon mistrzostw świata. Hanninen podpisał roczny kontrakt, z możliwością przedłużenia.

Hanninen ma 35 lat i pochodzi z Finlandii. Zdobył mistrzostwo Intercontinental Rally Challenge w 2010 roku, zaś w sezonie 2011 został mistrzem FIA S-WRC. Rok później wywalczył tytuł rajdowego Mistrza Europy. W 2017 roku wystartuje wraz ze swoim pilotem Kajem Lindströmem we wszystkich rajdach WRC. Do tej pory wystąpił w 43 rajdach mistrzostw świata, ale autem klasy WRC ani razu nie dojechał do mety na pozycji wyższa niż szósta.

- Dołączenie do zespołu o takim potencjale na cały sezon to prawdziwa szansa. Samochód rajdowy Toyoty jest niesamowity. Nie mogę się już doczekać pierwszego rajdu w Monte Carlo - powiedział Hanninen.

- Kiedy Juho do nas dołączył, był bardzo zmotywowany. Od razu było dla niego jasne, że cały czas musimy dawać z siebie wszystko. Ma sporo doświadczenia w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Jest zaangażowany w prace nad Yarisem WRC od samego początku, dlatego zna ten samochód od podszewki - skomentował Tommi Makkinen, szef zespołu.

Haninnen kontrakt już ma, a wkrótce dołączy do niego jego rodak Esapekka Lappi, który obecnie jest zawodnikiem fabrycznego zespołu Skody w WRC-2.

Robert Kubica znów na torze. Tak ścigali się w Renault Sport Trophy [ZDJĘCIA]