Rajd Polski. Kajetanowicz zadebiutuje w MŚ, będzie cała czołówka WRC

Sześciu polskich kierowców w tym debiutujący w rajdowych mistrzostwach świata Kajetan Kajetanowicz jest na liście zgłoszeń do Rajdu Polski, który na przełomie czerwca i lipca odbędzie się na drogach Warmii i Mazur. W sumie start zapowiedziało 67 załóg z trzykrotnym mistrzem świata i liderem klasyfikacji generalnej Sebastienem Ogierem.

Jeśli ktoś łudził się, że w Rajdzie Polski, tak jak w trzech poprzednich edycjach, wystartuje Robert Kubica, to ogłoszenie listy startowej odebrało wszelką nadzieję. 31-letni kierowca po Rajdzie Monte Carlo przerwał starty w WRC i jego dalsza kariera rajdowa jest niewiadomą. Mimo braku Kubicy impreza jest silnie obsadzona.

Wystartuje aż 15 aut WRC, w tym trzy zespoły fabryczne Volkswagena (Sebastien Ogier, Jari-Matti Latvala), Hyundaia (Thierry Neuville, Hayden Paddon) i M-Sportu (Mads Ostberg, Eric Camilli). W rajdówkach w najwyższej specyfikacji zobaczymy także Andreasa Mikkelsena (Volkswagen Polo R WRC), Daniego Sordo (Hyundai i20 WRC), Stéphane Levebvre'a i Craiga Breena (obaj Citroen DS3 WRC), Otta Tanaka, Henninga Solberga, Yazeeda AlRajhi'ego i Lorenzo Bertelliego (wszyscy Ford Fiesta RS WRC) oraz Valerego Gorbana (Mini John Cooper Works).

Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja w WRC2. Swój debiut w mistrzostwach świata zaliczy czterokrotny zwycięzca Rajdu Polski oraz aktualny mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz, który wystartuje swoim Fordem Fiestą R5. Będzie się mierzył z czołówką cyklu: Elfynem Evansem, Nicolasem Fuchsem, Pontusem Tidemandem czy Esapekką Lappim, który wygrał ten rajd w 2012 roku.

W WRC2 start planuje też Hubert Ptaszek, który jako jedyny polski kierowca ma pełen program startów w sezonie 2016. W Rajdzie Polski pojedzie Skodą Fabią R5. Z kolei Jarosław Kołtun ma w planach start Fordem Fiestą R5.

W ramach Mistrzostw Świata Juniorów (JWRC) będzie rywalizował Łukasz Pieniążek, a Jakub Brzeziński pojedzie w Drive DMACK Fiesta Trophy. W WRC3 wystartuje Tomasz Gryc.

Rajd Polski, który jest siódmą rundą Rajdowych Mistrzostw Świata, zostanie rozegrany w dniach 30 czerwca - 3 lipca 2016 roku, po raz dwunasty na Mazurach. Kierowcy do przejechania będą mieli 21 szutrowych odcinków specjalnych o długości 306 kilometrów.

Jak dobrze znasz Roberta Kubicę? [QUIZ]

Więcej o: