Kajetan Kajetanowicz pojedzie w Rajdzie Irlandii. Rywale z najwyższej półki

Trudnych rywali będzie miał Kajetan Kajetanowicz w Rajdzie Irlandii, drugiej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy. Na starcie pojawią się lider WRC2 Elfyn Evans, zeszłoroczny triumfator Craig Breen czy lider rajdowych ME Aleksjej Łukjaniuk.

W otwierającym sezon Rajdzie Wysp Kanaryjskich Kajetanowicz jechał świetnym tempem, którego nie wytrzymał m.in. Mads Ostberg, wicelider rajdowych MŚ, ale popełnił błąd w doborze ciśnienia opon, stracił sporo czasu i do mety dojechał na drugim miejscu. W rajdzie triumfował Rosjanin Aleksjej Łukjaniuk. W Irlandii Kajetanowicz będzie musiał zmierzyć się nie tylko z nim, ale całym zastępem aut klasy ERC1. Na liście zgłoszeń są aż 23 auta w najwyższej specyfikacji.

Największą gwiazdą imprezy będzie Elfyn Evans. Brytyjczyk przez dwa ostatnie sezony jeździł w WRC w zespole M-Sport. W tym roku miejsca w królewskiej klasie nie utrzymał, jeździł o poziom niżej - w WRC-2, także w zespole M-Sport. Pojechał dwa rajdy, oba wygrał i jest liderem cyklu. W Irlandii pojedzie takim samym jak Kajetanowicz i Łukjaniuk Fordem Fiestą R5.

Do ME wraca także Craig Breen. Zeszłoroczny zwycięzca i główny rywal Kajetanowicza w walce o mistrzostwo Europy w poprzednim sezonie, teraz głównie jeździ w cyklu WRC za kierownicą Citroena DS3 WRC. Startu w Irlandii odpuścić nie mógł, to dla nie go "domowa" impreza. Pojedzie Citroenem DS3 R5.

Z 23 aut klasy ERC1 aż trzy to będą polskie załogi. Oprócz Kajetanowicza w Irlandii pojadą też Jarosław Kołtun oraz Filip Nivette. Obaj pojadą Fordem Fiestą R5.

W Irlandii jedzie też lider klasy ERC2 Wojciech Chuchała (Subaru Impreza STI), a w klasie ERC3 wystartuje Łukasz Pieniążek (Opel Adam R2).

Robert Kubica wraca na tor. Pamiętasz jego najlepsze wyścigi? [WIDEO]

Więcej o: