Rajd Hiszpanii. Robert Kubica trzeci na shakedownie. "W przyszłym roku czas na coś innego"

Robert Kubica zajął trzecie miejsce na shakedownie, który rozpoczął Rajd Hiszpanii. Najlepszy był Hayden Paddon.

Paddon w drugim przejeździe ustanowił najszybszy czas - 2:07.5. Drugi był Sebastien Ogier. Mistrz świata był wolniejszy o 0,2 sek. Kubica na czwartym, ostatnim przejeździe był wolniejszy od niego o zaledwie 0,1 sek.

embed

Rajd Hiszpanii to przedostatni wyścig w tym sezonie. W klasyfikacji generalnej Polak jest na piętnastym miejscu z 8 pkt. Prowadzi Sebastien Ogier (238 pkt) przed Jarim-Mattim Latvalą (160 pkt) oraz Andreasem Mikkelsenem (126 pkt).

Rajd Hiszpanii rozpocznie się w czwartek o 18:04 odcinkiem specjalnym. Kolejne OS-y w piątek. Początek pierwszego o 10:08.

Jednak przyszłość Kubicy jest nieznana. - Trzy lata temu wróciłem po wypadku i szukałem nowego wyzwania. Rajdy były wielkim wyzwaniem. W przyszłym roku czas na coś innego. Najprawdopodobniej będę robił inne rzeczy i być może wystartuję też w rajdach - powiedział cytowany przez stronę WRC.com.

- Decyzja jeszcze nie zapadła, ale prawda jest taka, że musimy przeanalizować pewne sprawy. Jeśli wystartuję w przyszłym roku w rajdach, chciałbym skupić się na mniejszej ilości rund. To jedyna droga, biorąc pod uwagę nasz budżet i inne zasoby. Mniejsza ilość startów pomogłaby nam w porządnym przygotowaniu - powiedział w rozmowie z wrc.com. - Wszystko zależy od tego, co będzie moim głównym programem. Nie wykluczam wyścigów. Jeśli tak się stanie, to nie wykluczam startów także w niektórych rajdach, aby po prostu dobrze się bawić.

39 niezwykłych sportowych ciekawostek! [KLIKNIJ]

Więcej o:
Copyright © Agora SA