Rajd Finlandii. Kubica trzeci na odcinku testowym. Miał problemy ze skrzynią biegów

Drobne problemy ze skrzynią biegów w fordzie fiesta WRC nie przeszkodziły Robertowi Kubicy w uzyskaniu dobrego czasu na odcinku testowym przed Rajdem Finlandii. Pilotowany przez Macieja Szczepaniaka 31-letni krakowianin miał trzeci wynik, najszybszy był kierowca Citroena Mads Ostberg.

Kubica wykonał cztery przejazdy krótkiego odcinka testowego. Najlepszy wynik - 2:13.8 - osiągnął podczas trzeciej próby. To naprawdę świetny czas - minimalnie lepsze wyniki osiągnęli tylko Norwegowie Andreas Mikkelsen (VW Polo WRC), który od Kubicy był szybszy o ledwie 0,1 sekundy, i Mads Ostberg (Citroen DS3 WRC), który miał czas o 0,5 sekundy lepszy od Kubicy. Czasy w ogóle są imponujące - pierwszych pięciu kierowców zmieściło się w jednej sekundzie.

Polskiego kierowcę nie ominęły problemy podczas odcinka testowego. Podczas czwartego przejazdu dała o sobie znać skrzynia biegów, ale awarią szybko zajęli się mechanicy w serwisie.

Największego pecha na odcinku testowym miał kierowca hyundaia Thierry Neuville, który poważnie rozbił auto. Belg zaczyna Rajd Finlandii w zasadzie tak, jak skończył Rajd Polski, czyli od wypadku. Przed mechanikami teraz walka o naprawienie auta na pierwszy odcinek specjalny.

W czwartek pierwsza próba Rajdu Finlandii - popołudniowy superodcinek specjalny Harju. Relacja na żywo w Sport.pl od godz. 19. Transmisja w Polsat Sport Extra.

Zobacz wideo
Więcej o: