Craig Breen: Kubica nawet nie jest blisko pełni swoich możliwości

- Robert Kubica nie jest nawet blisko pełni możliwości. W zeszłym roku miał sporo problemów, wypadał z trasy, ale w tym sezonie jest już o wiele skuteczniejszy. Jeśli połączy to z ogromną prędkością, ciężko będzie go zatrzymać - powiedział Craig Breen, brytyjski kierowca rajdowy startujący w mistrzostwach Europy, który podczas Rajdu Polski pełnił rolę radiowego reportera.

W zakończonym w niedzielę w Mikołajkach Rajdzie Polski Kubica zajął ósme miejsce, najlepsze w sezonie. Imprezę wygrał, tak jak przed rokiem Sebastien Ogier, kierowca VW, lider mistrzostw świata.

Kubica ma za sobą bardzo dobry rajd. Jechał skutecznie i bardzo szybko. Miał inne opony niż auta z czołówki, więc w niektórych miejscach miał przewagę, a w innych miejscach tracił. Wielu kierowców bardzo interesowało to, jak to wpływa na wyniki. Szkoda, że na ostatnim odcinku pechowo przebił oponę. Ale to był w jego przypadku bardzo dobry rajd - powiedział Breen, lider rajdowych mistrzostw Europy.

- Wszyscy zdają sobie sprawę z jego problemów i z tego, że jeździ słabszym autem od rywali, ale to ciągle jeden z najszybszych gości w mistrzostwach świata. To imponujące, że on chce cały czas się uczyć i rozwijać - dodał rajdowiec z Irlandii.

Zdaniem Breena Kubica jeszcze nie pokazał w rajdach tego, na co go tak naprawdę stać. - Nie jest nawet blisko jego pełni możliwości. W zeszłym roku miał sporo problemów, wypadał z trasy, ale w tym sezonie jest już o wiele skuteczniejszy. Jeśli połączy to z ogromną prędkością, ciężko będzie go zatrzymać - stwierdził Breen.

Zobacz wideo
Więcej o: