WRC. Zobacz, jak Robert Kubica wygrał odcinek specjalny Rajdu Szwecji

Robert Kubica w tym sezonie wygrał już pięć odcinków specjalnych, czyli tyle, ile w całym poprzednim sezonie. W zakończonym w niedzielę Rajdzie Szwecji po raz pierwszy triumfował na OS-ie na nawierzchni innej niż asfaltowa. Zobacz, jak przejechał swoją zwycięską próbę.

Kubica z pilotem Maciejem Szczepaniakiem ukończyli Rajd Szwecji na 20. miejscu. Szanse na dobry wynik stracili w piątek, gdy awarii uległ ich ford fiesta WRC. Zostali też ukarani 5 min straty za zbyt duże ładowanie turbosprężarki. Chodzi o to, że turbosprężarka wtłaczała do komory spalania więcej powietrza, niż pozwalają przepisy, i silnik miał większą moc. - Dobry rajd. Nie popełniłem błędów. Punktów nie zdobyłem ze względu na problemy techniczne - powiedział Kubica.

Dla niego śnieg, lód i opony kolcowane to wciąż nowość. Do tego jedzie autem prywatnym, a nie przygotowanym przez fabryczny zespół. Tym bardziej imponują wyniki. W sobotę był najszybszy na 17. odcinku specjalnym. W tym sezonie wygrał już pięć OS-ów, czyli tyle, ile w całym poprzednim sezonie.

 
Więcej o: