Rajdy samochodowe. Rajdy WRC w Polsacie?

Odkąd potwierdziło się, że Robert Kubica w nadchodzącym sezonie będzie ścigał się w rajdach WRC, zaczęły pojawiać się dyskusje, czy któraś ze stacji pokaże te zawody. Wiele wskazuje na to, że na transmisje zdecydował się Polsat.

"Po przeanalizowaniu sytuacji postanowiłem pozostać w WRC, które wciąż jest dla mnie największym wyzwaniem" - powiedział niedawno Kubica, który jeszcze w październiku przyznał, że rozważał powrót na tor wyścigowy. Polak weźmie udział we wszystkich trzynastu rajdach. Co z transmisją dla polskich telewidzów?

Nie ma jeszcze oficjalnych informacji na ten temat, ale zaczynają pojawiać się spekulacje, że poczynania Kubicy będziemy mogli zobaczyć w telewizji Polsat lub którymś ze sportowych kanałów podległych Polsatowi. Najbardziej prawdopodobny jest Polsat Sport Extra, gdyż mimo braku oficjalnego komunikatu relacja z Rajdu jest w programie telewizyjnym w czwartek 22.01 o 20.

Stacja dodatkowo wcześniej opublikowała cennik reklam, w którym jest widoczna rubryka "WRC", można więc wnioskować, że przynajmniej Rajd Monte Carlo, który rozpocznie się 22 stycznia, będzie transmitowany dla kibiców w Polsce.

Pierwszy blok reklamowy 25 stycznia zaplanowano na godzinę 9.25, a ostatni o godzinie 14.40 w Polsacie Sport Extra. Możliwe więc, że chodzi też o kronikę czy podsumowanie rajdu. Przedstawiciele Polsatu nie chcą potwierdzić oficjalnie tej informacji.

Więcej o: