Kubica pojedzie w Bolonii. Wśród rywali Villeneuve

Robert Kubica pojedzie w tym roku w jeszcze jednej imprezie rajdowej. W najbliższy weekend wystartuje w Bolonii w Trofeo Bettega. Jego rywalami będą m.in. Elfyn Evans, Jacques Villeneuve, Ken Block i Gianluigi Galli.

30-letni Kubica odpoczywa po debiutanckim sezonie w klasie WRC, a relaksuje się, startując w pokazowych zawodach. Dwa tygodnie temu wygrał Monza Rally Show, teraz pojedzie w Trofeo Bettega. Impreza w Bolonii organizowana jest cyklicznie dla upamiętnienia tragicznie zmarłego kierowcy rajdowego Attillio Bettegi.

Kubica, który jeszcze nie ogłosił swojej decyzji co do startów w przyszłym sezonie, jest na liście zgłoszeń do bolońskiej imprezy. Polak pojedzie znów Fordem Fiestą WRC przygotowaną przez firmę A-Style. Wśród jego rywali są m.in. Elfyn Evans, Jacques Villeneuve, Ken Block i Gianluigi Galli. Szczególnie ciekawie zapowiada się pojedynek Kubicy z Villeneuvem, którego w 2006 roku Polak zastąpił w bolidzie BMW Sauber. 43-letni Kanadyjczyk to były mistrz świata F1, startował też w seriach CART, Indy Car i NASCAR, wziął udział w legendarnym 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Trofeo Bettega przyciąga setki kibiców efektownym formatem. Techniczny tor wytyczono na terenie centrum targowego w Bolonii, kierowcy startują bez pilotów, a kierowcy rywalizują między sobą w kwalifikacjach. Ci z najlepszymi czasami przechodzą do półfinałów, z których wyłaniani są finaliści. I tak dwa dni z rzędu.

Zobacz wideo

Sex sells? Kto w sporcie stosuje to marketingowe hasło? Przykłady

Czy w przyszłym sezonie Robert Kubica będzie jeździł w WRC?
Więcej o: