Rajdy Samochodowe. M-Sport zachwycony Kubicą

Malcolm Wilson, szef zespołu M-Sport, przyznał, że jest zachwycony dyspozycją Roberta Kubicy. Polak pojedzie w tym roku w mistrzostwach WRC za kierownicą Forda Fiesty, przygotowanego przez ten zespół.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Wilson podkreśla, że Polak, od kiedy dołączył do załogi M-Sport, imponuje mu coraz bardziej i wiąże z nim duże nadzieje. - Jego poświęcenie i intensywność pracy była dla mnie szokiem. Wszyscy wiemy, jaka jest sytuacja z jego ręką. Potrafił przesiadywać z naszymi inżynierami do późnych godzin nocnych tak, by perfekcyjnie dopasować samochód do jego możliwości - przekonuje szef M-Sportu.

Kubica w miniony weekend zwyciężył w Janner Rally. Polak do ostatniego etapu przystępował z prawie 12-sekundową stratą do lidera, jednak udało mu się odrobić stratę i ostatecznie zwyciężyć.

- Jeśli przeanalizujecie ten występ to zobaczycie, że jest bardzo silny psychicznie i potrafi zachować to co najlepsze na sam koniec. Jego doświadczenie pozwala mu dokonywać fantastycznych wyborów - kontynuuje.

Wilson wierzy, że Polak będzie prawdziwą gwiazdą w jego zespole. - Dawno nie widziałem, żeby ktoś był tak blisko samochodów WRC, startując w WRC2 - chwali Polaka.

W inauguracyjnej rundzie rajdowych MŚ WRC Robert Kubica wystartuje właśnie jako kierowca Forda Fiesta RS WRC, przygotowanego przez M-Sport.

Rajd Monte Carlo potrwa od 14 do 19 stycznia.

Więcej o: