Rajd Francji. Kubica liderem klasy WRC-2

Robert Kubica wciąż prowadzi w klasyfikacji WRC-2 Rajdu Francji. Przewaga Polaka nad drugim Elfynem Evansem wynosi trzy minuty i 30.1 sekundy. Liderem klasyfikacji generalnej jest Latvala.

Pierwszy dzisiejszy OS - odcinek Hohlandsbourg o długości 28,48 kilometra - Kubica przejechał wolniej o 13,4 sekundy od Evansa. - Jadę ostrożnie - uspokajał Polak po tym odcinku.

Później Polak był wolniejszy od Evansa jeszcze na dziesiątym (2,2 sek. straty), jedenastym (5,6 sek. straty) i dwunastym (1,3 sek. straty) odcinku Rajdu Francji. Lepiej od Walijczyka Kubica pojechał dziewiąty etap, gdy jego przewaga wyniosła 2,3 sekundy, trzynasty (5,8 sek. szybciej) oraz czternasty (13,4 sek. szybciej).

Dziś Evans odrobił 0,9 sek. do Roberta Kubicy. Różnica między dwoma najszybszymi kierowcami klasy WRC-2 wynosi obecnie trzy minuty i 30.1 sekundy.

W ogólnej klasyfikacji prowadzenie stracił Thierry Neuville. Na OS11 zawadził o krawężnik, opona zeszła z obręczy i kierowca dojechał do mety na feldze, ale przegrał z Sordo o minutę i 26 sekund. Liderem klasyfikacji generalnej jest Latvala, drugi jest Sordo, a trzeci Ogier. Przed niedzielnym etapem pierwszą trójkę dzieli niewiele, a czwarty Loeb traci 5 sekund do prowadzącego Latvali.

Kierowcy jutro mają do przejechania sześć etapów zamykających rajd. Pierwszy z nich Vignoble de Cleebourg 1 o długości 14,6 kilometra rozpocznie się o 9.23.

Klasyfikacja generalna po OS14: 1. Latvala (Polo WRC); 2. Sordo (DS3 WRC) +0,4; 3. Ogier (Polo WRC) +1,5; 4. Loeb (DS3 WRC) +5,0; 5. Neuville (Fiesta WRC) +1.10,4.

Więcej o: