Rajdy samochodowe. Kościuszko z M-Sport

Załoga LOTOS Rally Team reprezentująca Polskę w mistrzostwach świata w najwyższej kategorii WRC za zgodą FIA będzie mogła zmienić samochód, a także kalendarz startów w sezonie 2013. Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak w wybranych rundach mistrzostw świata wystartują w samochodzie Ford Fiesta WRC obsługiwanym przez M-Sport.

Malcolm Wilson, szef M-Sport, rozpoczynając współpracę z załogą LOTOS Rally Team powiedział: "Jest nam bardzo miło powitać Michała w M-Sporcie. Michał pokazał wspaniałe osiągi za kierownicą Forda Fiesta S2000 w 2010 roku - zapewniając sobie podium w klasyfikacji S-WRC Rajdu Meksyku. A biorąc pod uwagę jego postępy na poziomie WRC, mamy nadzieję, iż może on walczyć o dobre wyniki zarówno w tym sezonie, jak i w przyszłości".

Zmiana samochodu stała się konsekwencją problemów technicznych, z jakimi załoga LOTOS Rally Team zmagała się w swoim MINI podczas dotychczas rozegranych rund mistrzostw świata.

- Jestem zawodnikiem, który stawia sobie wysoko poprzeczkę i konsekwentnie dąży do osiągnięcia zakładanego celu. Miejsce, do którego dotarłem, czyli WRC, potwierdza moją determinację. Początek sezonu był dla nas technicznie bardzo trudny, dlatego dziękuję mojemu partnerowi strategicznemu - Grupie LOTOS - który wykazał się dużym zrozumieniem. Wspólnie podjęliśmy decyzję o zmianie samochodu i współpracy z tak uznanym teamem, jakim jest M-Sport. To dla mnie świetna wiadomość i już nie mogę się doczekać pierwszego startu fiestą - powiedział Michał Kościuszko.

Zespół pracuje obecnie nad nowym kalendarzem startów w sezonie 2013. W związku z dokonanymi zmianami Michał i Maciek nie wystartują w VI rundzie mistrzostw świata - Rajdzie Akropolu.

Więcej o: