Rajd Portugalii. Kubica na testach najszybszy w WRC2

Robert Kubica (Citroen DS3 RRC) osiągnął najlepszy czas z aut w klasie WRC2 na odcinku testowym przed Rajdem Portugalii. Polak wyprzedził Fina Esapekkę Lappiego (Skoda Fabia S2000). Początek rajdu w piątek o godz. 10.18. Relacja na żywo w Sport.pl

Śledź relację z rajdu w aplikacji Sport.pl Live na iOS i Androida

Start w Portugalii to dla Kubicy podwójny debiut - na nawierzchni szutrowej i w mistrzostwach świata. Polak będzie klasyfikowany w klasie WRC2, gdzie startują trochę słabsze samochody niż w najważniejszej klasie WRC.

W czwartek kierowcy mogli się zmierzyć na odcinku kwalifikacyjnym o długości 4,98 km. W pierwszym przejeździe aut WRC2 najszybszy był Esapekka Lappi z czasem 3,15.4 s. W drugim przejeździe Kubica poprawił czas fabrycznego kierowcy Skody. Fin to ubiegłoroczny zwycięzca Rajdu Polski i jeden z najzdolniejszych młodych kierowców w mistrzostwach świata. Podczas Rajdu Portugalii będzie faworytem w klasie WRC2.

Wśród kierowców WRC najszybszy był Dani Sordo (Citroen DS3 WRC), przed liderem klasyfikacji generalnej Sebastienem Ogier i Lari-Mattim Latvalą (obaj Volkswagen Polo R WRC). Michał Kościuszko (Lotos Rally Team) zajął 12. miejsce w stawce 13 kierowców.

Start rajdu w piątek o godz. 10.18. Relacje na żywo w Sport.pl.

Więcej o: