Rajd Wysp Kanaryjskich. Kubica ukarany mandatem

Robert Kubica, który rozpoczyna rywalizację w Rajdzie Wysp Kanaryjskich, został ukarany mandatem za przekroczenie prędkości. Polak złamał przepisy na trasie, na której w piątek będą rywalizować wszyscy kierowcy, jednak gdy testował ją Polak, była ona jeszcze otwarta dla wszystkich uczestników ruchu. Kubica jest także najszybszy po czwartkowym odcinku testowym.

Polak wraz ze swoim pilotem Maciejem Baranem postanowił przetestować piątkowy odcinek i jechał z niedozwoloną prędkością, podczas gdy na drodze odbywał się normalny ruch. Kubica został zatrzymany przez policję i ukarany mandatem.

Rajd startuje w piątek i potrwa dwa dni - łącznie kierowcy przejadą 743,5 kilometra. W czwartek kierowcy biorą udział w przejazdach odcinka testowego - po sześciu przejazdach Kubica jest pierwszy z przewagą 0,6 sekundy nad Janem Kopeckim.

Na Wyspach Kanaryjskich polska załoga dostała piąty numer startowy. Jedynkę ma Czech Kopecky (skoda fabia S2000), zwycięzca imprezy w 2010 i 2012 roku. Na liście startowej mistrzostw Europy jest 30 załóg, a 39 dodatkowych awizuje start w rajdowych mistrzostwach Hiszpanii i Wysp Kanaryjskich.

W sumie 22 i 23 marca załogi przejadą na Gran Canaria 743,5 km. Pierwsza załoga na mecie w Santa Catalina Park w Las Palmas spodziewana jest w sobotę tuż przed godziną 18.

Zobacz wideo
Więcej o: