Kojoty, kraksy i piękne widoki, wyjątkowe zdjęcia z Rajdu Dakar [GALERIA]

Rajd Dakar jest już niemal na półmetku. Znakomite wyniki Rafała Sonika czy Krzysztofa Hołowczyca są dla nas pocieszeniem po tym, jak Adam Małysz przedwcześnie zakończył Rajd z powodu spłonięcia samochodu, a Michał Hernik zginął na trasie. Rywalizacja jednak trwa dalej, a my przedstawiamy Wam wyjątkowe zdjęcia z trasy pierwszych etapów wyścigu. Rajd Dakar jest już niemal na półmetku. Znakomite wyniki Rafała Sonika czy Krzysztofa Hołowczyca są dla nas pocieszeniem po tym, jak Adam Małysz przedwcześnie zakończył Rajd z powodu spłonięcia samochodu, a Michał Hernik zginął na trasie. Rywalizacja jednak trwa dalej, a my przedstawiamy Wam wyjątkowe zdjęcia z trasy pierwszych etapów wyścigu. Felipe Dana / AP (AP Photo/Felipe Dana)
Członek sił powietrznych Chile odpoczywający i czekający na wezwanie. Członek sił powietrznych Chile odpoczywający i czekający na wezwanie. Felipe Dana / AP (AP Photo/Felipe Dana)
Kees Koolen zatrzymał się na trasie piątego etapu Rajdu Dakar, by pomóc Mohammedowi Abu-Issie z Kataru naprawić jego quad. Kees Koolen zatrzymał się na trasie piątego etapu Rajdu Dakar, by pomóc Mohammedowi Abu-Issie z Kataru naprawić jego quad. Felipe Dana / AP (AP Photo/Felipe Dana)
Każdy odcinek Rajdu Dakar to kilkaset kilometrów nie tylko morderczej walki na trasie, ale też widoków, jakich nie uświadczymy nigdzie indziej. Na zdjęciu kierowca Hondy Joan Barreda. Każdy odcinek Rajdu Dakar to kilkaset kilometrów nie tylko morderczej walki na trasie, ale też widoków, jakich nie uświadczymy nigdzie indziej. Na zdjęciu kierowca Hondy Joan Barreda. Felipe Dana / AP (AP Photo/Felipe Dana)
Marc Coma mknie do mety na trasie piątego etapu. Marc Coma mknie do mety na trasie piątego etapu. JEAN-PAUL PELISSIER / REUTERS / REUTERS
Motocyklista Ruben Faria na trasie czwartego etapu. Za nim helikopter organizatorów. Motocyklista Ruben Faria na trasie czwartego etapu. Za nim helikopter organizatorów. Felipe Dana / AP (AP Photo/Felipe Dana)
Kojoty są regularnymi gośćmi na trasie Rajdu Dakar. Kojoty są regularnymi gośćmi na trasie Rajdu Dakar. Felipe Dana / AP (AP Photo/Felipe Dana)
Odpoczynek zawodników przed startem czwartego etapu. Odpoczynek zawodników przed startem czwartego etapu. Felipe Dana / AP (AP Photo/Felipe Dana)
A na koniec jeszcze jeden kojot A na koniec jeszcze jeden kojot Felipe Dana / AP (AP Photo/Felipe Dana)