Robert Kubica trzeci w Renault Sport Trophy [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 24 września 2016
  • To wszystko na dziś, zapraszamy na relację w niedzielę.

• Kubica wróci na tor w niedzielę o 12. Czeka go wyścig sprinterski (25 minut + 1 okrążenie).

• Zaktualizowane wyniki:

• PILNE

Steijn Schothorst też dostał karę! Spadł na piąte miejsce! Wygrał Owens, a Kubica był trzeci!

• Pierwszy na mecie był Pieter Schothorst, ale nie wygrał, bo dostał 15 s kary. Wygrał Steijn Schothorst (drugi na mecie).

• Koniec!

• Kubica jest już czwarty! Wyprzedził ekipę numer 15, która i tak miała 25 sekund kary.

• Palttala wypadł z czołówki. Doszło do zderzenia i pękła mu opona.

• Kubica jest szósty, do prowadzącego zespołu (21) traci 15,181 s.

• Ekipa numer 21 także dostała karę, 15 sekund. To może jednak być za mało, by Kubica go wyprzedził.

• Za kierowcami już 20 okrążeń. Kubica wciąż na szóstym miejscu. Do końca jeszcze 13 minut i jedno dodatkowe okrążenie.

• Kubica 'wirtualnie' jest piąty, bo jadąca na piątym miejscu ekipa numer 15 dostanie karne 25 sekund.

• Kubica wciąż szósty, ale poprawia się z okrążenia na okrążenie.

• Zdjęcia z zawodów

• Załoga numer 15, która wypchnęła z toru auto Kubicy została ukarana 25-sekundową karą.

• Kubica wyjechał na tor jako siódmy, już jest szósty. Prawdziwą kolejność poznamy po przeprowadzeniu wszystkich zmian.

• PILNE

Robert Kubica na torze!

• Otwarty czas zmian ("pit window"), wkrótce na torze powinien się pojawić Robert Kubica.

• Hamon został wypchnięty z toru, obróciło go, w taki sposób stracił czwartą pozycję.

• Safety car już zjechał. Jedzie 11 aut. Hamon po ośmiu okrążeniach jest piąty.

• A tymczasem w garażu zespołu Kubicy:

"- Musi jechać koniecznie na wysokich obrotach! Drugi bieg - mówi Kubica do inżyniera obserwując, jak stawka jedzie za safety-carem.

- Po co?

- Żeby spalił więcej paliwa!

Inżynier odwraca się do interkomu i przekazuje Christophe'owi przez radio..." - relacjonuje Cezary Gutowski.

• Safety car wciąż na torze. Hamon (partner Kubicy) jest czwarty, czekamy na wznowienie ścigania się.

• Tak wyglądała kraksa. Wideo zamieścił na Twitterze Eurosport

• Wyścig kontynuuje 12 ekip. Nie jadą dalej: Dennis Andersen, Diederik Sijthoff i Andres Mendez

• Na torze pojawiła się karetka na karetka. Czy ucierpiał Diederik Sijthoff lub Andres Mendez?

• Kilka samochodów ucierpiało bardzo mocno. Ilu z nich nie będzie już w stanie kontynuować jazdy?

• PILNE

Hamon awansował na czwarte, tymczasem doszło do sporej kraksy, safety car na torze.

• Ruszyli, Hamon ruszył z siódmej pozycji.

• Kubica wystartuje zaraz w trwającym 70 minut wyścigu Endurance, który składa się z dwóch części. W pierwszej na trasę wyjadą kierowcy klasy AM. Załogę Polaka będzie reprezentował Christophe Hamon. Po zjeździe do boksu Hamona zastąpi go Kubica. Na trasę wyścigu Endurance załoga Polaka wystartuje z 7. pozycji, czyli z miejsca zajętego przez Hamona w kwalifikacjach amatorów.

• Początek kwalifikacji odbył się zgodnie z przewidywaniami polskiego kierowcy. Kubica po długiej rozgrzewce wykręcił 2:14.723 i plasował się w środku stawki. Na następnym pomiarowym okrążeniu błysnął jednak swoimi niezwykłymi umiejętnościami i poprawił czas, który dał mu znakomite trzecie miejsce - 2:13.951. Warto zauważyć, że jadący tym samym samochodem jego kolega z zespołu zajął 14. miejsce tracąc do Polaka prawie 2,5 sekundy.

Miejsce zajęte w kwalifikacjach da Polakowi bardzo dobrą pozycję startową w niedzielnym sprincie kierowców klasy Pro.