Robert Kubica wygrywa rajd Citta' Di Bassano

• sobota, 29 września 2012
  • Kubica wygrał rajd Citta' Di Bassano w świetnym stylu. W sobotę Polak był najlepszy w aż sześciu z ośmiu odcinków specjalnych, najszybszy był też w pierwszym, piątkowym.

• Monte Gappa raz jeszcze dla duetu Kubica/Inglesi. Sossella i Nicola tym razem wolniejsi o 2,5 sekundy, a w klasyfikacji generalnej gorsi aż o 1.04,8.

• Kubica w akcji. Jego zwycięstwo w rajdzie Citta' Di Bassano jest już prawie pewne.

• Drugi przejazd odcinka Monte Gappa powinien rozpocząć się już za chwilę - o godz. 19.12.

• Kubica nie zwalnia tempa - odcinek Monte Gappa o długości 12,94 km Polak pokonał w czasie 8.38,3. Sossella był wolniejszy o 3,4 sekundy, przez co w klasyfikacji generalnej traci już 1.02,3. Ten odcinek kierowcy pokonają jeszcze raz.

• Czekamy na popis Kubicy na ostatnim odcinku i podziwiamy jego jazdę na wcześniejszych OS-ach.

• Siódmy odcinek także dla Kubicy! Przewaga - 13 sekund. Przed ostatnią pętlą Kubica prowadzi z przewagą niemal minuty nad Sossellą.

• Twitter jest zachwycony Kubicą. A nam szczególnie podoba się pomysł Konrada.

• Kubica wygrywa 6. odcinek specjalny! Z przewagą 30 sekund nad drugim kierowcą!

• Kubica na trasie rajdu:

• Niesamowita jazda Kubicy na 5. odcinku specjalnym! Polak wygrał z przewagą 14,8 s nad drugim kierowcą i wrócił na czoło klasyfikacji generalnej!

• Tak prezentują się warunki atmosferyczne na trasie rajdu: deszcz, wiatr i mgła:

• Po czterech odcinkach specjalnych Polak wciąż na drugim miejscu, ale ma już tylko 3,9 straty do liderującego Soselli.

• Kubica pierwszy na mecie czwartego OS, z przewagą 1,5 sekundy nad Oriellą i Tomasinim.

• Za chwilę rozpocznie się czwarty OS. Roberta Kubicę wspiera na trasie jego dziewczyna Edyta:

• Tak wygląda klasyfikacja po trzecim OS:

• Po trzecim odcinku specjalnym Polak awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Jak widać, przed rajdem humor mu dopisywał:

• Polak odrabia straty! Trzeci OS ukończył jako drugi, ze stratą 5 sekund do Sosselli i Nicoli.

• Rozpoczął się trzeci odcinek specjalny, Kubica jeszcze nie wyjechał na trasę.

• Niestety, na drugim odcinku specjalnym poszło Kubicy i Inglesiemu trochę gorzej - zajęli 9. miejsce ze stratą ponad 16 sekund do prowadzących Orielli i Tomasiniego. Po dwóch odcinkach specjalnych są teraz na 4. pozycji. ze stratą 10,6 s do liderów.

• Robert Kubica 9 września, w swoim pierwszym starcie od czasu feralnego wypadku w lutym 2011 roku, wygrał wszystkie odcinki specjalne i cały rajd Ronde Gomitolo di Lana we Włoszech, z prawie minutą przewagi nad resztą stawki.

Gorzej mu poszło w rajdzie San Martino di Castrozza gdzie wypadł z trasy. Na szczęście nic poważnego się nie stało.

• o godzinie 8.00 wystartował rajd Citta' Di Bassano z udziałem Roberta Kubicy. Pilotem Polaka jest Włoch Emanuele Inglesi. Uczestnicy rajdu pierwszy OS przejechali już wczoraj wieczorem, Kubica jest więc od wczoraj na prowadzeniu rajdu - pierwszy odcinek specjlany przejechał w czasie 2:02,6. Parę Sossela/Walter wyprzedził o dwie sekundy. Trzeci ze stratą 5,7 sekund byli Gentilini/Gastaldello.