Rajd Polski. Ogier najszybszy na testowym. Zespół zrobił mu niespodziankę

Sebastien Ogier wraz z pilotem Julienem Ingrassią zanotowali najlepszy czas na odcinku testowym przed Rajdem Polski. Podczas czwartego przejazdu próby Lubiewo (3,38 km) francuski duet teamu Volkswagen uzyskał czas 1:36.3. W serwisie na Ogiera czekała niespodzianka.
Nie wszystko odbyło się na odcinku testowym zgodnie z planem. Przeszkodzili kibice, którzy nie stosowali się do zaleceń osób dbających o bezpieczeństwo. Dlatego najpierw start próby został nieco przesunięty, a potem na chwilę wstrzymano przejazdy.

-Proszę was, nie zapominajcie o bezpieczeństwie. Były już problemy na odcinku testowym. Uwielbiam wasz entuzjazm, ale bawmy się tym startem razem - apelował Ogier.

Jeśli chodzi o sprawy sportowe, to wszystko na odcinku testowym przypominało ostatnie lata, gdzie o czołowe lokaty bili się zazwyczaj kierowcy Volkswagena z załogami z Hyundaia. Ogier był najszybszy, a zaledwie 0,1 s do mistrzów świata stracił Andreas Mikkelsen. Trzy kolejne pozycje należały do załóg Hyundaia. Odpowiednio trzecie, czwarte i piąte miejsce na tzw. shakedownie zanotowali Thierry Neuville, Hayden Paddon oraz wicelider klasyfikacji kierowców Dani Sordo.

Szybko podczas odcinka testowego jeździł też Ott Tanak (Ford Fiesta WRC. Estończyk przez moment nawet prowadził, ale ostatecznie musiał uznać wyższość kierowców z niemieckiej i koreańskiej fabryki. Miał siódmy czas, taki sam jak Mads Ostberg jadący takim samym autem.

Z polskich załóg na odcinku testowym nie pojawił się Kajetan Kajetanowicz, który woli oszczędzać opony na rajd. Hubert Ptaszek miał problem z lewym tylnym kołem w swojej Skodzie Fabii R5 (29. czas), odrobinę szybciej od niego pojechał Jarosław Kołtun (Ford Fiesta R5). Z warunkami na trasie zapoznali się też debiutujący w Rajdzie Polski Łukasz Pieniążek (Citroen DS3 R3T Max) oraz Tomasz Gryc (Peugeot 208 VTi R2), dla którego to pierwszy start od trzech lat w tej imprezie.

Volkswagen ma prezent dla syna Ogiera

Po odcinku testowym w namiotach Volkswagena na Sebastiena Ogiera czekała niespodzianka. Cały zespół zebrał się w jednym miejscu, a szef zespołu Jost Capito wręczył dumnemu tacie prezent z okazji narodzin syna Tima - miniaturowe Polo R WRC. Ogier nie krył zadowolenia i zabrał auto na jazdę testową.

-Byłem przeszczęśliwy, gdy go ujrzałem po raz pierwszy. Jednak kiedy wsiadam za kierownicę wszystko jest jednak po staremu. Nie zmieniło to mojego podejścia do startów - mówił dumny tata.

Rajd Polski rozpocznie się w czwartek uroczystą ceremonią startową na rynku w Mikołajkach. Wieczorem, o godz. 19 pierwsza próba sportowa - kierowcy pojawią się na Arenie Mikołajki, gdzie będą rywalizować w parach na pierwszym odcinku specjalnym (transmisja w Polsat Sport Extra).

39 niezwykłych sportowych ciekawostek! [KLIKNIJ]