Rajd Dakar. Awans Krzysztofa Hołowczyca w klasyfikacji generalnej

Krzysztof Hołowczyc 11. etap Rajdu Dakar ukończył na 18. miejscu. Mimo dalszej pozycji Hołowczyc awansował w klasyfikacji generalnej na trzecie miejsce, bo z rajdu wycofał się Yazeed Al-Rajhi, który miał problemy ze swoim samochodem.

Yazeed Al-Rajhi, który po 10 etapach był trzeci w klasyfikacji generalnej, wycofał się z rajdu po przejechaniu zaledwie kilku kilometrów odcinka specjalnego. Jego Toyota uległa awarii i nie udało się jej naprawić. Na nieszczęściu Saudyjczyka skorzystał Hołowczyc, który od dłuższego czasu utrzymywał się na czwartym miejscu w generalce.

Nasser Al-Attiyah wygrał 11. etap wśród kierowców (1:53:10). Katarski kierowca rajdowy umocnił się na pierwszej pozycji wśród kierowców samochodów. Drugi był Orlando Terranova, a trzeci Giniel de Villiers.

Marek Dąbrowski ukończył etap na 19. miejscu.

Motocykle

11. etap Rajdu Dakar wśród motocyklistów wygrał Barreda Bort (3:26:33), drugi był Paulo Goncalves (+0.17), a trzeci Ivan Jakeš (+1.35). Jakub Przygoński na metę dojechał z 25. czasem. Polak spadł w klasyfikacji generalnej z 17. miejsca na 18. W generalce motocyklistów prowadzi Coma, ale nad drugim Gonçalvesem ma 5 minut i 12 sekund przewagi.