F1. Włoskie media: Kubica z szansą powrotu na tor już w listopadzie

:
-
Według włoskiego portalu internetowego Virgilio Sport Robert Kubica ma szanse wrócić na tor już w listopadzie. Rehabilitacja polskiego kierowcy przebiega wzorowo i jeżeli tak pozostanie kierowca Renault będzie miał szanse wystąpić w ostatnich wyścigach sezonu. W momencie gdy Robert Kubica ciężką pracą dochodzi do pełnej kondycji fizycznej, reszta stawki przygotowuje się do GP Kanady. Wyścig odbędzie się w niedzielę, relacja Z Czuba i na żywo od godziny 19. w Sport.pl
W trakcie Grand Prix Monaco jednym z najgorętszych tematów w padoku był stan fizyczny Roberta Kubicy. Polak, choć ma apartament bardzo blisko toru, nie zdecydował się obejrzeć na żywo zmagań reszty kierowców. Krążące wiadomości o stanie Roberta Kubicy były jednak optymistyczne. Menedżer Polaka, Danielle Morelli przyznał, że Polak czuje się coraz lepiej, zwiększył się zakres ruchu zmiażdzonej ręki i coraz poważniej mówi o powrocie na tor.

Nim to się stanie Kubica będzie musiał przejść niesamowicie żmudną rehabilitację, która da szanse usiąść za kierownicą bolidu Lotus Renault. Włoski serwis Virgilio Sport podał, że wkrótce Polak wejdzie w kluczowy etap ćwiczeń i jeżeli wyniki rehabilitacji będą zadowalające, wróci do poważnego ścigania już w listopadzie.

Doktor Ceccarelli, człowiek, który jest w pełni zaangażowany w rehabilitację Kubicy wypowiedział się optymistycznie o dalekosiężnych planach Polaka. - Kluczową kwestią jest doprowadzenie zmiażdżonej dłoni do pełnej sprawności. Musi ona odzyskać siłę, odpowiednio reagować na bodźce. Robert poczynił już olbrzymie postępy. Powoli nadchodzi czas kolejnej operacji, która nastąpi w sierpniu [sześć miesięcy po wypadku - przyp. red.]. Wtedy sprecyzujemy datę jego powrotu za kierownicę.

Lekarze po raz kolejny zoperują łokieć polskiego kierowcy. Specjaliści nie chcą doprowadzić do zwapnienia więzadeł. - Według tego programu wyliczyliśmy, że pod koniec sezonu Formuły 1 Kubice może być już wystarczająco sprawny, by startować w Grand Prix - zakończył Ceccarelli.

Kubica zacznie treningi już w lipcu »

Ręka Kubicy już chwyta i dźwiga »

Kubica przechodzi rehabilitację we Włoszech »

Kto chciał, a kto nie chciał Grand Prix Bahrajnu? »