F1. GP Abu Zabi. Kierowcy Renault z nowymi silnikami

Renault potwierdziło, że podczas GP Abu Zabi Witalij Pietrow i Robert Kubica będą korzystali z nowych silników. Francuski team wykorzystał podczas obecnego sezonu tylko siedem z ośmiu dozwolonych jednostek napędowych. Relacja na żywo z sobotnich kwalifikacji od 14 w Sport.pl
Dyskusja o silnikach jest podstawowym tematem ostatnich dni w padoku Formuły 1. Żaden z kierowców walczących o mistrzowski tytuł nie ma już możliwości skorzystania ze świeżych jednostek napędowych, co może mieć decydujący wpływ na wyniki niedzielnego GP. Szczególny problem ma Fernando Alonso, którego silnik ma największy przebieg.

Nowe silniki kierowców francuskiego teamu mają mieć wpływ na niezawodność żółto-czarnych bolidów. Czy sprawią, że team Kubicy będzie bardziej konkurencyjny? O wszystkim przekonamy się podczas sobotnich kwalifikacji i niedzielnego wyścigu.

Renault zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji generalnej konstruktorów. Nie ma jednak szansy na wyprzedzenie czwartego Mercedesa, do którego traci 57 punktów.


Finisz sezonu F1 na żywo w Sport.pl


Szanse na tytuł ma jeszcze czterech kierowców - Alonso, Vettel, Webber i Hamilton. Zwycięzca może być tylko jeden. Od piątku do niedzieli relacje na żywo z ostatniego Grand Prix w tym sezonie.

Sobota - trening (godz. 11) i kwalifikacje (godz. 14)

Niedziela - wyścig - relacja Zczuba i na żywo (godz. 14).

Kwalifikacje jak zwykle będą wyzwaniem - mówi Robert Kubica  »