F1. Kubica: Zabrakło nam szybkości

Robert Kubica, który w kwalifikacjach do niedzielnego Grand Prix Turcji zajął siódme miejsce, przyznaje, że jego bolidowi brakowało szybkości: - Niestety, nie czułem perfekcyjnie samochodu na miękkich oponach - powiedział polski kierowca portalowi F1.pl. Na podobne problemy narzekał również Fernando Alonso.
Mimo siódmego w tym sezonie awansu do finałowej dziesiątki, Kubica przyznał, że mogło być trochę lepiej: - Niestety, nie czułem perfekcyjnie samochodu na miękkich oponach. Nie udało się przez to wydobyć tych ostatnich ułamków sekundy, a jedna czy dwie dziesiąte dałyby awans o parę pozycji - cytuje Kubicę F1.pl

- Panowały zmienne warunki i ciężko było przewidzieć, jak zachowa się samochód. W połączeniu z wyczuciem opon sprawiło to, że moja jazda nie była idealna, choć udało mi się przejechać dobre okrążenie w Q3 - zdradził nasz zawodnik.Kubica dodał, że w tym sezonie rywalizuje głównie z Michaelem Schumacherem i Nico Rosbergiem: - Na pewno moim celem jest pokonanie wszystkich i jeśli uda nam się pokonać Mercedesa to dobrze, a jeśli nie, to musimy szukać kolejnych poprawek. Dziś zabrakło nam szybkości, może następnym razem się uda - zakończył polski kierowca.

Alonso też chciałby szybciej

- Nie wiem co się stało z moim bolidem. Nie sądziłem, że będziemy aż tak wolni - powiedział tymczasem Alonso. - Zmagaliśmy się z problemami w Q1, gdy byliśmy dopiero na dziewiątym i dziesiątym miejscu. W Q2 nie mogliśmy wystarczająco poprawić czasu i zostałem wyeliminowany. Musimy się poprawić i doskonale o tym wiemy.

Kubica siódmy w kwalifikacjach - pole position dla Webbera »