Formuła 1. Kubica o nowych zespołach: O co tyle hałasu ?

Przed GP Monako, które odbędzie się na bardzo wąskim, ulicznym torze, nie cichną głosy teamów z czołówki. Najlepsze zespoły, obawiają się, że przez tłok, spowodowany ich zdaniem przez wolniejszych, tegorocznych debiutantów, wyścig źle się skończy. Robert Kubica powiedział, że nie rozumie, o co tyle zamieszania. Relacja z trzeciego treningu (11:00) i kwalifikacji (14:00) w sobotę na żywo na Sport.pl
- Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, dlaczego wszyscy skupiają się na nich (nowych zespołach). Przecież robią co do nich należy - powiedział kierowca Renault. - Ci, którzy jeszcze ich nie zaakceptowali, powinni dawno to zrobić - dodał.

Według Roberta Kubicy czwartkowe czasy Lotusa niewiele różniły się od zeszłorocznych osiągów BMW Sauber, w którym Polak był kierowcą.

Zapytany, co sądzi o tym, że samochody Hispanii w czwartek były gorsze niż najszybsze bolidy GP 2, po raz kolejny odniósł się do zeszłorocznej postawy Saubera z GP Monako. - Wydaje mi się, że czasy uzyskane przeze mnie i Nicka Heidfelda na torze w Monako w zeszłym sezonie F1, też niewiele odbiegały od tych, które wykręciła tutaj czołówka GP2. Bez względu na to jak im idzie, nie można im zabronić ścigania się w F1 - powiedział Robert Kubica.

- Gdyby w F1 każdy z kierowców wyjeżdżał na tor indywidualnie i jechał okrążenie pomiarowe, zmieniłoby to postać rzeczy. Jednak tak nie jest, każdy od początku wiedział, że nowe zespoły będą dość niesforne. Dlatego nie rozumiem po co tyle hałasu. - skwitował całe zamieszanie pierwszy Polak w F1

- Rozumiem sytuację w jakiej znajdują się tegoroczni debiutanci. To bardzo trudny tor i nie lada wyczynem jest utrzymać bolid na torze - wyrozumiale skomentował niezbyt dobre osiągnięcia nowych kierowców F1 w Monako.

W czwartkowych treningach Kubica zaprezentował się doskonale. Na średnich oponach nie miał sobie równych. Finalnie wykręcił 6. czas. Według brytyjskiego dziennikarza, Allena , Polak może okazać się "czarnym koniem" tego GP.

Sam Kubica tak odniósł się do swojego dobrego występu w treningach. - Jak to w Monako, jeśli masz trochę szczęścia i umiejętności, to mimo że na torze jest bardzo mało przestrzeni, znajdziesz swoją drogę i wykręcisz dobry czas - skromnie powiedział Polak.

GP Monako odbędzie się w niedzielę o godzinie 14:00. W sobotę najpierw o godzinie 11:00 trzeci trening, a o 14:00 kwalifikacje. Relacja z sobotnich wydarzeń na żywo, na Sport.pl. W niedzielę relacja z wyścigu na Zczuba i Sport.pl. Zapraszamy !

- Kierowcy muszą współpracować podczas Q1 - Hamilton »