GP Hiszpanii. Robert Kubica: Bolid jest nadsterowny

- Balans samochodu sprawia, że bolid nadal jest trochę nadsterowny, dlatego w nocy czeka nas trochę pracy, by w sobotę wszystko było w porządku - powiedział po piątkowych treningach Robert Kubica. Kierowca Renault uzyskał siódmy i szósty czas. Relacja z kwalifikacji na żywo w Sport.pl od 14:00.
- Ogólnie, był to całkiem zwyczajny piątek - powiedział w swoim stylu polski kierowca, który w porannej sesji miał siódmy czas, a w popołudniowej szósty. Najszybciej jedno okrążenie toru Catalunya pokonywali Lewis Hamilton (rano) i Sebastian Vettel (popołudniu).. - Mieliśmy dziś trochę problemów z bolidem w porannej sesji, więc nie udało nam się zebrać wszystkich potrzebnych nam danych. Przez to na drugiej sesji musieliśmy jeździć więcej, by dobrać odpowiednie ustawienia podwozia oraz opony - powiedział po piątkowych treningach Kubica.

- W tej chwili balans samochodu sprawia, że bolid jest nadsterowny, dlatego wieczorem czeka nas trochę pracy, by w sobotę wszystko było w porządku. Musimy także zobaczyć, co się wydarzy na torze - dodał Kubica.

Problemami z prowadzeniem bolidu Kubicy zaskoczony był główny inżynier Renault Alan Permane. - Robert narzekał na nadsterowność, a jest to o tyle dziwne, że nasz samochód zazwyczaj jest bardziej podsterowny. Musimy kilka rzeczy poprawić - powiedział Francuz, który jest spokojny o sobotnie kwalifikacje. - Myślę, że będziemy w naszej normalnej dyspozycji - mówił.

Drugi trening w Hiszpanii. Red Bulle najszybsze. Kubica w pierwszej szóstce >